لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۴

اوباما ازمشاوران مالی اش خواستار کمک به کلينتون در پرداخت قرض هايش شد


باراک اوباما کانديدای رياست جمهوری آمريکا از حزب دمکرات ، به مشاوران مالی خود توصيه کرده است به سناتور هيلاری کلينتون در بازپرداخت دست کم ده ميليون دلار قرض هائی کمک کنند که اين رقيب سابق در جريان مبارزات انتخاباتی عليه او بجا گذاشته است.

درخواست سه شنبه اوباما صحنه را برای ملاقاتی آماده کرده است که هر دو رقيب پيشين برای روز پنجشنبه تدارک ديده اند، و مشاوران ارشد آنان در امور مربوط به جمع آوری پول و هدايا نيز در آن شرکت خواهند داشت.

اوباما و کلينتون قرار است روز جمعه برای نخستين بار متفقا در مبارزات انتخاباتی شرکت کنند.

کلينتون مبارزه انتخاباتی خود را برای کسب نامزدی حزب دمکرات در اوايل اين ماه پس از رقابتی طولانی و تفرقه انداز متوقف ساخت.

کلينتون در پايان ماه مه گزارش داده بود حساب مبارازات انتخاباتی اش بيست و دو ميليون دلار بدهی نشان ميدهد.

اوباما روز سه شنبه به فاصله چند روز پس ازآنکه اعلام کرد در مبارزات انتخاباتی عليه رقيب جمهوريخواهش سناتور جان مک کين از بودجه فدرال استفاده نخواهد کرد، برای جمع آوری هدايا و کمک های نقدی سراغ دو منبع خصوصی رفت.

اوباما علاوه بر شرکت در يک شب نشينی با حضور چهره های سرشناس هاليوود در لس آنجلس، از طريق يک جايگاه اينترنتی حاميانش نيز خواستار کمک و هدايای مختصر نقدی شد.

کانديدائی که از چهل و هشت ميليون دلار بودجه فدرال استفاده کند، نمی توانند سراغ هدايا و کمک های نقدی برود، حال آنکه برای کانديدائی که از بودجه عمومی صرف نظر ميکند، در مورد ميزان جمع آوری کمک و هدايای نقدی حداکثر و محدوديتی وجود ندارد.

XS
SM
MD
LG