لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۷

بوش برای آخرين بار در اجلاس گروه هشتگانه کشورهای صنعتی شرکت خواهد کرد


کاخ سفيد می گويد پرزيدنت جورج بوش روز پانزدهم تيرماه برای شرکت در اجلاس رهبران گروه هشتگانه کشورهای صنعتی به ژاپن خواهد رفت.

دينا پرينو، سخنگوی کاخ سفيد، امروز (سه شنبه) گفت آقای بوش قصد دارد در جريان توقف در ليک تويا در شمال ژاپن، در جلسات کاری گوناگون حضور يابد و در کنفرانس بررسی تغييرات جوی شرکت کند. او گفت رئيس جمهوری همچنين چندين ديدار دو جانبه، از جمله با لی ميونگ - باک رئيس جمهوری کره جنوبی انجام خواهد داد.

گردهمائی ژاپن آخرين حضور پرزيدنت بوش در اجلاس گروه هشتگانه بعنوان رئيس جمهوری خواهد بود. اين گروه از کانادا، فرانسه، آلمان، ايتاليا، ژاپن، روسيه، بريتانيا و ايالات متحده تشکيل می شود.

پرينو اين گزارش را که سفر به کره جنوبی به دليل اختلاف دو کشور بر سر صادرات گوشت گاو از آمريکا در برنامه سفر آقای بوش قرار نگرفت تکذيب کرد و گفت مذاکرات در باره افزايش صادرات گوشت به کره جنوبی در حال انجام است، و دو کشور به توافق نزديک می شوند.

از هنگامی که آمريکا و کره جنوبی در مورد قرار دادی که به آمريکا اجازه می داد گوشت گاوهای ۳۰ ماه يا مسن تر را صادر کند، مردم آن کشور به اعتراضاتی که گاهی به خشونت گرائيده است دست زده اند. عقيده بر اين است که چنين گاوهايی در برابر ابتلا به بيماری جنون گاوی آسيب پذير هستند.

پرزيدنت بوش گفته است می خواهد قبل از ترک کاخ سفيد از کره جنوبی ديدن کند. پرينو گفت او ممکن است در ماه اوت، زمانی که برای حضور در مسابقات المپيک در پکن به آسيا باز می گردد، ممکن است فرصت چنين ديداری را بدست آورد.

XS
SM
MD
LG