لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۳۲

در خشونت های روز شنبه در افغانستان چند سرباز ائتلاف کشته شدند


در يک سلسله بمب گذاری های کنار جاده ای در سراسر افغانستان، دست کم پنج سرباز خارجی کشته شده اند.

در اطلاعيه ای که ائتلاف، به فرماندهی آمريکا صادر کرده است گفته می شود در مرگبار ترين حادثه در روز شنبه (امروز) چهار سرباز در انفجاری درايالت قندهار کشته شدند. ستيزه گران همچنين سربازان را زير آتش گرفتند. اطلاعيه مليت سربازان را مشخص نمی کند.

در ايالت پکتيا در شرق افغانستان، به گفته مقامات وزارت دفاع لهستان، يک بمب کنار جاده ای يک سر باز لهستانی عضو نيروهای ناتو را کشت و چهار سرباز ديگر را زخمی کرد. ائتلاف می گويد يکی ديگر از سربازان آن شامگاه جمعه در انفجار يک بمب کنار جاده ای در ولايت فرح از پای در آمد. مليت او نيز فاش نشده است.

و پليس افغانستان می گويد دو سرباز افغان روز شنبه در اثر انفجار بمبی در ايالت زابل جان سپردند. در اين حادثه سه نفر نيز زخمی شدند.در اين ميان، ائتلاف می گويد در عملياتی در سراسر افغانستان، از جمله در ايالت های کاپيسا و قندهار، چندين ستيزه گر کشته شدند.

نیروهای ائتلاف روز شنبه همچنين به حملات هوائی در ايالت خوست دست زدند و مواضع ستيزه گران در نزديکی مرز پاکستان را هدف گرفتند.

نيروهای افغان و ناتو هفته پيش درعمليات عمده ای در ايالت قندهار جنگجويان طالب را از ناحيه ارغنداب بيرون راندند.يک سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت در جريان اين عمليات دست کم ٥٦ ستيزه گر و حداقل دو سرباز افغان کشته شدند.

XS
SM
MD
LG