لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۵۹

رم رای دادگاه در مورد توقف ساخت پايگاه نظامی آمريکا در ایتالیا را به چالش می کشد


وزير دفاع ايتاليا می گويد دولت از تصميم دادگاهی که توسعه يک پايگاه نظامی امريکا در نزديکی شهر ويسنزا در شمال کشور را متوقف می سازد ، استيناف خواهد خواست.

ايگنازيو لا روسا، در مصاحبه ای که در شماره روز شنبه روزنامه کورير دلا سرا منتشر شده است می گويد دولت به انجام تعهدات خود در برابر ايالات متحده پای بند است.

يک دادگاه ونتو روز جمعه دستور داد اجرای پروژه ای که دولت سابق سيلويو برلوسکونی تصويب کرد و جانشين او رومانو پرودی آنرا مورد تاييد قرار داد، متوقف شود. قضات اين دستور را در پاسخ به درخواست يک گروه ايتاليائی طرفدار حفظ محيط زيست صادر کرد که می گويد پروژه توسعه پايگاه بدون رايزنی با ساکنان محل، که در توافق قيد شده است، صورت گرفت.

سال پيش، هزاران نفر برای اعتراض به پروژه، که حضور نظامی امريکا در منطقه را تقريبا دو برابر خواهد ساخت، در ويسنزا گرد آمدند.

در اين پايگاه بيش از دو هزار و ٧٠٠ سرباز تيپ ١٧٣ هوابرد امريکا ، که بين ايتاليا و آلمان تقسيم می شود، بسر می برند. پنتاگون می خواهد پايگاه را توسعه دهد تا يک هزار و ٨٠٠ سربازی که در حال حاضر در آلمان مستقر هستند بتوانند به تيپ ايتاليا ملحق شوند.


XS
SM
MD
LG