لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۱

بوش از کنگره خواستار لغو ممنوعيت حفاری نفتی در بستر آبهای ساحلی آمريکا شد


پرزيدنت بوش ضمن مقصر شاناختن دمکرات ها در کنگره آمريکا برای مشکلات انرژی در کشور، از قانونگذاران خواسته است منع حفاری در بستر آبهای ساحلی را لغو کنند تا بر توليد انرزِ افزوده شود .

پرزيدنت بوش امروز، شنبه، در سخنرانی هفتگی راديوئی خود از کنگره خواستار مجوز دسترسی به حوزه های عمده دريائی در نقاطی شد که کنگره از اوايل دهه هشتاد حفاری در آن نقاط را ممنوع کرده است.

پرزيدنت بوش از قانونگذاران خواست اين منع را بردارند و به ايالت ها امکان بدهند بستر سواحل خود را به روی عمليات حفاری بازکنند.

پرزيدنت بوش گفت دمکرات ها سد راه پيشنهادهائی شده اند که می تواند توليد انرژی را بالا ببرد ، و سنگينی بار قيمت های گران انرژی را برای خانواده های آمريکائی کم کند .

ريک رهال، قانونگذار دمکرات گفت پرزيدنت بوش با وارد ساختن فشار برای اکتشاف و بهره برداری بيشتر از حوزه های فدرال، از جمله حوزه های دريائی، به حمايت از شرکت های نفتی برخاسته است. وی گفت پيشنهاد پرزيدنت بوش تسکينی را که آمريکائيان سزاوار آن هستند در پمپ های بنزين به آنان عرضه نخواهد کرد.

پرزيدنت بوش گفت کارشناسان معتقدند حفاری در بستر آبهای ساحلی می تواند به توليد بيشتر نفت برای تقريبا ده سال آينده به ميزانی معادل آنچه که آمريکا در حال حاضر توليد ميکند، منجر شود.

پرزيدنت بوش همچنين از قانونگذاران خواستار گسرش و تعميم عمليات اکتشاف نفت، از جمله به بخش هائی از شمال آلاسکا شد، که به گفته وی آمريکا می تواند در آن نواحی قريب ده ميليارد بشکه نفت توليد کند.

پرزيدنت بوش در عين حال گفت آمريکا بايد برای کاهش اتکا به بنزين وارداتی ظرفيت پالايشگاهی خود را افزايش دهد.

XS
SM
MD
LG