لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۹

نيويورک تايمز ميگويد اسرائيل حمله به تاسيسات اتمی نطنز را تمرين کرده است


يک روزنامه آمريکائی ميگويد اسرائيل مانور نظامی عمده ای انجام داده است که به گفته مقامات آمريکائی بنظر ميرسد تمرين حمله ای احتمالی به تاسيسات اتمی جمهوری اسلامی ايران بود.

روزنامه نيويورک تايمز در گزارشی که امروز، جمعه، منتشر کرد ميگويد در تمرين اوايل اين ماه ارتش اسرائيل بيش از صد جت جنگنده را بر فراز دريای مديترانه ويونان در مسيری به پروازدرآورد که بيش از هزار و چهار صد کيلومتر فاصله داشت.

فاصله اين مسير تقريبا فاصله ای است که ميان اسرائيل و تاسيسات غنی سازی اورانيوم جمهوری اسلامی ايران در نطنز وجود دارد. در جريان اين مانور از هلی کوپترها و هواپيماهای نفت کش برای سوخت گيری جنگنده ها در هوا نيز استفاده شد.

نيويورک تايمز اظهارات يک مقام نظامی معرفی نشده آمريکائی را نقل ميکند که ميگويد اسرائيل نشان ميدهد که برای اقدامی نظامی ، در صورت شکست تلاش های متقاعد ساختن تهران به تعليق در برنامه اتمی اش ، آماده است.

مقامات نظامی اسرائيل گزارش را تائيد نکرده اند، اما ميگويند نيروی هوائی اسرائيل برای مقابله با تهديدهائی که متوجه آن کشور است برنامه های آموزشی و تمرينی منظمی دارد.

اسرائيل گفته است جمهوری اسلامی مسلح به تسليحات اتمی را تهديدی عليه خود ميداند. جمهوری اسلامی ايران هشدار داده است که هرگونه حمله اسرائيل را با قدرت تلافی ميکند.

درايران، امروزآيت الله احمد خاتمی، واعظ ارشد شيعه،هشدار داد که اسرائيل وآمريکا اگر راجع به توسل به زرو عليه جمهوری اسلامی ايران صحبت کنند، ضربه ای سنگين ميخورند.

XS
SM
MD
LG