لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۲۶

کشورهای سراسر جهان روز جهانی آوارگان را برگزار می کنند


کمیته آمريکائی آوارگان و مهاجران روز پنجشنبه در گزارشی گفت اینک بیش از ۱۴ میلیون آواره در گوشه و کنار جهان وجود دارند. بسیاری از آنها در ده ها کشور با بدرفتاری روبرو هستند و کمکی دریافت نمی کنند.

در گزارش افزوده شده بود از زمان حمله آمريکا به عراق در سال ۲۰۰۳، حدود دو میلیون عراقی از کشور گریخته اند. بسیاری از آنان در اردن و سوریه اسکان داده شده اند ، اما قانونا نمی توانند کار کنند.

لورا بوش، بانوی اول آمريکا، روز جمعه در کاخ سفید گفت ایالات متحده درک می کند که بسیاری از خانواده ها در عراق و در افغانستان همچنان با وحشت در کشورهایشان روبرو هستند.

خانم بوش گفت ایالات متحده هر سال بیش از یک میلیارد و۲۰۰ میلیون دلار برای حمایت از آوارگان و کمک به اسکان آنها فراهم می آورد، اما یاد آور شد که جهان باید بیشتر کمک کند.

دفتر کمیساریای عالی آوارگان و پناهجویان وابسته به سازمان ملل متحد برای افزایش آگاهی مردم از وضع دشوار آوارگان ، برنامه هایی در شهرهای گوناگون ترتیب داده است.

کمیته آمريکائی آوارگان و مهاجران در گزارش خود از بسیاری از کشورهای اروپائی که ورود آوارگان را دشوار می سازند، و از کنیا و کشورهای دیگر به دلیل " انبار کردن" آوارگان در اردوگاه های فاقد امکانات اولیه انتقاد می کند.

گزارش از ۹ کشور بعنوان بدترین مکان ها برای آوارگان نام می برد. بنگلادش، چین، روسیه و تایلند از آن جمله هستند.

XS
SM
MD
LG