لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۱

چهار مظنون القاعده در عمليات شبانه در شمال عراق کشته شدند


در عراق، نیروهای ائتلاف بفرماندهی آمريکا می گویند آنها در عملیات شبانه در شمال عراق چهار عضو مظنون القاعده در عراق را کشته اند.

در یک اطلاعیه نظامی که امروز - جمعه - صادر شد گفته می شود نیروهای ائتلاف در سلسله عملیاتی در بلد، در شمال پایتخت، شبکه های بمب گذاری گروه را هدف گرفتند. شانزده مظنون دیگر بازداشت شدند.

در رویدادی جداگانه، ارتش آمريکا می گوید در برخورد سه بمب کنار جاده ای به یک گشت نظامی در استان دیاله در روز جمعه، یک سرباز ائتلاف از پای در آمد و پنج سرباز مجروح شدند. ملیت سربازان اعلام نشده است.

در بغداد، نیروهای ائتلاف می گویند آنها دو مظنون ، از جمله مردی را که گفته می شود یک رهبر اصلی در شبکه رسانه های القاعده است، دستگیر کردند.

روز پنجشنبه، نیروهای امنیتی عراق در آغاز سرکوب جدید شبه نظامیان شیعه، "رفیعه عبدالجبار" شهردار شهر عماره را دستگیر کردند. او، که طرفدار مقتدی صدر تلقی می شود، از جمله ۱٧ نفری بود که نیروهای عراقی در نخستین روز عملیات سرکوب بازداشت کردند.

دستياران صدر شکایت کردند که نیروهای عراقی به حملات "نا منظم" دست زدند. آنها گفتند از کوشش های بغداد برای برقراری نظم در شهر حمایت می کنند، مشروط به این که نیروهای امنیتی در چارچوب قانون عمل کنند.

XS
SM
MD
LG