لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۰

طغيان می سی سی پی شهرها و شهرک ها و اراضی کشاورزی را تهديد ميکند


در آمريکا، طغيان رودخانه عظيم می سی سی پی، موجب درهم شکستن يک آ ب بند ديگر در مسير جنوبی آن شده است، و بيم آن ميرود بخش های ديگری از کناره های اين رودخانه زير آب برود.

آب بندی که امروز، پنجشنبه، شکست، مشرف بر شهر ويندفيلد در ايالت ميسوری بود.

گزارشها تاکنون از شکسته شدن و يا فرو ريختن دست کم قريب بيست و پنج آب بند در مسير عبور رودخانه می سی سی پی از سه ايالت ايوا، ايلينويز و ميسوری حکايت دارد.

دهها شهر و شهرک و نيز هزاران هکتار اراضی مزروعی در اين مسير زير آب و سيل ناشی از شکستن و يا ريزش آب بندان ها فرو رفته که بنوبه خود موجب نابودی محصولات کشاورزی، از جمله ذرت و غلات ، و نيز مرگ و مير احشام شده است.

کارشناسان نگرانند که اين سيل موجب بالارفتن بازهم بيشتر قيمت های مواد غذائی شود، و آلودگيهای ناشی از راه يافتن مواد شيميائی و سيستم های های فاضل آب به جريان سيل، موجب ايجاد شرايط خطرناک بهداشتی شود.

پرزيدنت بوش امروز به بازديد از مناطق سيل زده رفت تا از نزديک اوضاع را ارزيابی کند.

سناتور جان مک کين کانديدای غير رسمی جمهوريخواهان در انتخابات رياست جمهوری نيز امروز برای بازديد از مناطق سيل زده به آن منطقه رفته بود.

بنا به گزارشها سکنه منطقه همراه با نفرات گارد ملی آمريکا تلاش ميکنند تا با قرار دادن کيسه های شنی تا حدودی جلوی نفوذ آب را به مناطق مسکونی بگيرند...

XS
SM
MD
LG