لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۰۰

جسارت اميد: انديشه هايی در بازپسگيری رويای آمريکايی، اثر سناتور باراک اوباما


سناتور باراک اوباما، داوطلب دموکرات برای نامزدی رياست جمهوری آمريکا در سال جاری، در کتابی با عنوان «جسارت اميد: انديشه هايی در بازپسگيری رويای آمريکايی» ديدگاه های خود را در رابطه با جامعه و تاريخ آمريکا و همچنين نيروهای مختلف سياسی در اين کشور بيان می کند.

«جسارت اميد» عنوان سخنرانی ای بود که سناتور اوباما در کنوانسيون دموکراتها در سال ۲۰۰۴ در شهر بوستون ايراد کرد و به عنوان اميد جوان برخاسته از اين حزب مطرح شد.

سخنرانی سناتور اوباما، بر خلاف سخنرانی های معمولاً خشک سياسی، يک زاويه انسانی داشت. او گفت با وجود آنکه آمريکايی ها به فردگرايی مشهور هستند و هر کس روياهای شخصی خويش را دنبال می کند، ولی باور داشتن به يکی بودن به عنوان يک ملت باعث پيشرفت اين کشور شده است. چيزی به عنوان آمريکای ليبرال، آمريکای محافظه کار، آمريکای سياه، آمريکای سفيد، و آمريکای لاتين وجود ندارد، بلکه آنچه ما به آن باور داريم ايالات متحده آمريکاست.

به عقيده بسياری از کارشناسان اين ديدگاه ِسناتور اوباما و در نظر گرفتن مسائلی فراتر از آنچه ديگر سناتورها و کانديدهای انتخاباتی به آن می پردازند باعث محبوبيت او ميان رأی دهندگان آمريکايی شده است.

سناتور اوباما در کتاب جسارت اميد، در کنار شرح بخشی از زندگی خويش مواضع و فلسفه سياسی خود را ارائه می دهد و در مورد نياز به تغيير در سياستهای آمريکا سخن می گويد.

XS
SM
MD
LG