لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۵

جمهوری اسلامی می گويد برغم فشار بين المللی به غنی سازی اورانيوم ادامه خواهد داد


جمهوری اسلامی ايران می گويد برغم فشار بين المللی و مشوق هايی برای متوقف ساختن فعاليت های اتمی، به غنی سازی اورانيوم ادامه خواهد داد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی امروز (سه شنبه) به نقل از عليرضا شيخ عطار، قائم مقام وزير امور خارجه، گفت غنی سازی ادامه خواهد يافت.

بريتانيا ديروز اعلام کرد حساب های بزرگترين بانک ايران را مسدود می کند، زيرا تهران برای کاهش نگرانی های غرب مبنی بر اين که ممکن است سرگرم توليد جنگ افزار اتمی باشد، هنوز گامی برنداشته است.

هفته نامه شهروند امروز، چاپ تهران، به نقل از مقامات دولتی می گويد تهران برای جلوگيری از مسدود شدن دارائی های خود، حدود هفتاد و پنج ميليارد دلار از بانک های اروپائی خارج کرده است. مقامات بانکی چنين انتقالی را تاييد نکرده اند.

خاوير سولانا، مسئول سياست خارجی اتحاديه اروپا، بسته مشوق های اقتصادی جديد را روز شنبه به مقامات جمهوری اسلامی ارائه داد و گفت نتيجه ديدارش از «آنچه انتظار می رفت بهتر بود.»

مقامات ايران می گويند، وقتی فرصت کافی برای بررسی پيشنهاد جديد فراهم آيد، به پيشنهاد پاسخ خواهند داد.

سولانا گفت جديد ترين بسته از کوشش های ايران برای توليد انرژی اتمی صلحجويانه پشتيبانی خواهد کرد و مناسبات اقتصادی و سياسی جمهوری اسلامی با غرب را دو باره برقرار می سازد.

ايالات متحده و متحدانش ادعا می کنند که برنامه توسعه اتمی ايران طرح های ساختن تسليحات اتمی را پنهان می کند. جمهوری اسلامی ايران می گويد اين برنامه فقط برای توليد برق و ديگر مقاصد صلحجويانه اجرا می شود.

XS
SM
MD
LG