لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۵

نبرد نيروهای ائتلاف در عراق با ستيزه گران روز شنبه  ادامه يافت


ارتش آمريکا در عراق می گويد نيروهای ائتلاف در عمليات جداگانه در مرکز و شمال عراق، دو ستيزه گر مظنون القاعده را کشتند و۲۳ نفر را بازداشت کردند.

يک اطلاعيه نظامی حاکی است در يک حادثه در روز شنبه ستيزه گران مرتبط با شبکه بمب گذاری القاعده در عراق بسوی سربازان ائتلاف در جنوب موصل آتش گشودند، سپس سربازان پاسخ دادند ، يک ستيزه گر مسلح را کشتند و نه نفر ديگر را بازداشت کردند .

ارتش می گويد نيروهای ائتلاف همچنين يک پنهانگاه تروريست ها را در شهرکی در جنوب شرقی موصل يافتند و منهدم کردند. در زدوخوردی که در آنجا در گفت، يک ستيره گر مظنون کشته شد.

ارتش آمريکا همچنين گفت نيروهای ائتلاف روز شنبه در جريان حمله ای در شهر الکوت، در جنوب شرقی بغداد، دو ستيزه گر مظنون را دستگير کردند.

در تحولی ديگر، نوری المالکی نخست وزير عراق، می گويد مذاکرات با ايالات متحده در باره يک توافق امنيتی دراز مدت به«بن بست» رسيده است. با اين حال ياد آور می شود عليرغم آنچه او آنرا درخواست های «غير قابل قبول آمريکا که حاکميت عراق را نقض می کند» می نامد، گفت و گوها ادامه دارد.

مقامات دولت بوش گفتند ايالات متحده به حاکميت عراق کاملا احترام می گذارد و قصد دارد به کوشش برای پيشرفت مذاکرات ادامه دهد.

مقامات آمريکائی و عراقی سرگرم گفت وگو در باره توافقی بوده اند که به نيروهای آمريکا اجازه می دهد پس از منقضی شدن ماموريت جاری سازمان ملل متحد در ۳۱ دسامبر در عراق بمانند. آنها همچنين توافق جداگانه ای را که به مناسبات اقتصادی و سياسی آينده دو کشور می پردازد دنبال می کنند.

XS
SM
MD
LG