لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۲

تظاهرات هزاران نفر در اعتراض به واردات گوشت گاو از آمريکا در سئول


درسئول، پایتخت کره جنوبی، روز جمعه در حالی که وزیر تجارت کشور رهسپار واشنگتن شده است، هزاران نفر به خیابان ها ریختند و به واردات گوشت گاو از آمريکا اعتراض کردند. تصمیم ماه پیش دولت کره جنوبی به از سر گیری واردات گوشت گاو اعتراضات انبوهی براه انداخت و وزیر مشاور کابینه پیشنهاد کرده است استعفا دهد.

هدف کیم یونگ - هون از سفر به واشنگتن این است که برای کاهش نگرانی های ناشی از واردات گوشت با مقامات آمريکائی گفت و گو کند. او قرار است در ملاقات با سوزان شوآب، نماینده بازرگانی آمريکا، خواهان حفاظت های اضافی علیه خطرات همراه با بیماری جنون گاوی بشود. انتظار می رود کیم درخواست کند برای حذف واردات گوشت گاو های بالاتر از ۳۰ ماه، که خطر ابتلای آنها به بیماری بیشتر است، در قرارداد بازنگری شود.

ایالات متحده می گوید گوشت های صادراتی آن کاملا سالم است. کره جنوبی وارد کردن گوشت گاو از آمريکا را در سال ۲۰۰۳، در پی پیدا شدن یک مورد بیماری جنون گاوی در ایالات متحده متوقف ساخت. مساله گوشت گاو به سنگ محکی برای مجموعه ای از دیگر ناراحتی ها ی مردم کره جنوبی از لی میونگ - باک رئیس جمهوری، که کمتر از چهار ماه در این مقام بوده، تبدیل شده است.

هان سونگ - سو ، نخست وزیر، و تمامی کابینه او روز سه شنبه گفتند برای بر عهده گرفتن مسئولیت بحران آماده هستند استعفا دهند.

قانونگزاران آمريکا روشن ساخته اند که اگر سئول محدودیت های وضع شده بر واردات گوشت گاو از آمريکا را لغو نکند، آنها قرارداد تجارت آزاد با کره جنوبی را تصویب نخواهند کرد.

حدود یک ماه است که تقریبا هر شب هزاران نفر برای اعتراض به قرار داد تظاهراتی در سئول برپا می کنند. برخی گروه ها روز جمعه همچنین به آنچه آنرا معاملات نامطلوبی که ایالات متحده بر سئول تحمیل کرده است می نامند، اعتراض کردند. اعتراضات ضد آمريکائی در سئول همچنین شامل فعالانی بود که به مناسبت ششمین سالگرد مرگ دو دختر کره ای در تصادف با یک خود رو نظامی آمريکا تظاهراتی ترتیب دادند.

XS
SM
MD
LG