لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۹

اوباما در جديد ترين نظر سنجی از مک کين جلوتر است


يک نظر سنجی جديد از پيشتازی باراک اوباما کانديدای حزب دمکرات بر جان مک کين همتای رقيبش از حزب جمهوريخواه در انتخابات رياست جمهوری آمريکا حکايت دارد.

نظر سنجی که مشترکا توسط وال استريت جرنال و شبکه تلويزيونی ان بی سی انجام گرفته است اوباما را با اختلاف شش درصد از مک کين جلوتر نشان ميدهد.

در اين نظر سنجی چهل و هفت درصد از اوباما و چهل و يک درصد از مک کين جانبداری کرده اند.

همين نظر سنجی اوباما را در ميان چند گروه عمده از رای دهندگان، از جمله اسپانيائی تبارها، زنان سفيد پوست ومنفردين، نيز پيشتاز نشان ميدهد.

اما اوباما از مک کين در ميان مردان سفيد پوست عقب تر است، که در انتخابات چهار سال پيش رياست جمهوری آمريکا بخشی عمده از رای دهندگان را تشکيل ميداند.

نظر سنجی، در فاصله روزهای جمعه تا دوشنبه، و بر پايه پرسش هائی انجام گرفت که با هزار رای دهنده ثبت نام کرده در ميان گذاشته شده بود.

اوباما هفته گذشته در پايان انتخابات مقدماتی حزب دمکرات، حمايت ضروری نمايندگان برای احراز کانديدائی حزب را کسب کرد، و رقيبش، هيلذی کلينتون رسما ضمن متوقف ساختن مبارزات انتخاباتی، وی را تائيد و حمايت کرد.

نظر سنجی نشان ميدهد که برگزيدن کلينتون به عنوان کانديدای معاونت رياست جمهوری می تواند اندکی به اوباما کمک کند.

در اين نظر سنجی سی و نه درصد از رای دهندگانی که پيشتر مردد بودند، گفته اند به تيم اوباما- کلينتون رای ميدهند، و بيست و شش درصد حامی تيم مک کين- ميت رامنی از جبهه جمهوريخواهان بوده اند.

رامنی در مبارزات مقدماتی جمهوريخواهان، از به چالش گرفتن مک کين برای احراز کانديدائی حزب نتيجه ای نگرفت.

XS
SM
MD
LG