لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۵

مک کين می گويد اگر اوباما رئيس جمهوری بشود مالياات ها را افزايش خواهد داد


جان مک کين، کانديدای جمهوريخواه رياست جمهوری آمريکا، می گويد رقيب دمکرات او، باراک اوباما، اگر به رياست جمهوری برگزيده شود، ماليات ها را افزايش خواهد داد.

مک کين امروز (سه شنبه) در ديداری با صاحبان سازمان های بازرگانی کوچک در واشنگتن، با بيان اين نظر که چنين طرحی به بازرگانان آمريکا صدمه خواهد زد گفت طرح اوباما برای لغو کاهش ماليات ها که پرزيدنت بوش به اجرا گذاشت، بزرگترين افزايش ماليات ها از هنگام جنگ جهانی دوم خواهد بود.

اوباما از حمايت مک کين از کاهش های مالياتی بوسيله رييس جمهوری انتقاد کرده و دولت بوش را از نظر مالی «مسئوليت نشناس ترين دولت در تاريخ» ناميده است.

مک کين همچنين قول داد به قرار دادهای تجارتی بين المللی، که به گفته او به حفظ نيرومندی صادرات آمريکا کمک خواهد کرد، احترام بگذارد.

اوباما می گويد او می خواهد قرار داد تجارت آزاد آمريکای شمالی با مکزيک و کانادا (نفتا) را، که برخی از کارگران آمريکائی آنرا مسئول انتقال مشاغل به کشورهای ديگر می دانند، اصلاح کند.

مک کين همچنين پيشنهاد خود را به اوباما برای شرکت در يک سلسله جلسات عمومی، که در آنها دو کانديدا مستقيما به پرسش های رای دهندگان پاسخ دهند، تکرار کرد. مسئولان مبارزات انتخاباتی اوباما می گويند هنوز در باره جزييات حضورمشترک دو کانديدا در آينده صحبتی صورت نگرفته است.

اوباما توجه خود را در اين هفته بر ناراحتی فزاينده آمريکاييان از ناتوانی در پرداخت اقساط وام مسکن، که منجر به سلب حق مالکيت بر خانه هايشان شده است، قيمت های بنزين که در حد بی سابقه ای بالا رفته، و افزايش بيکاری متمرکز کرده است.

او سعی دارد رای دهندگان را در ايالت هايی که، در سالهای اخير، در رای گيری ها طرفدار جمهوريخواهان بوده اند جلب کند. او روز دوشنبه در کارولينای شمالی بود، ايالتی که از سال ۱۹۷۶ به يک دمکرات برای رياست جمهوری رای نداده است.

در نظر سنجی ها، اوباما اندکی از مک کين جلوتر است. او با در تلاش برای تبديل شدن به نخستين رييس جمهوری سياهپوست در ايالات متحده، با تاکيد بر تغيير سياسی توانسته است حمايت بسياری از گروه ها را بدست آورد.

XS
SM
MD
LG