لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ایران ۱۶:۴۶

به گفته رييس جمهوری روسيه، آمريکا مسبب مشکلات اقتصادی جهان است


ديميتری مدودف، رييس جمهوری روسيه، ايالات متحده را مسئول کاهش رشد اقتصادی جهان دانسته است و می گويد اقتصاد روسيه می تواند راه حلی ارائه دهد.

مدودف اين نظر را روز شنبه در سخنانی در کنفرانس مجمع اقتصادی بين المللی در سنت پيترزبرگ ابراز داشت و گفت آمريکا در اقتصاد جهانی نقشی را بر عهده گرفته است که با توانائی های واقعی آن تطبيق نمی کند.

مدودف با بيان اين نظر که سياست های تهاجمی بزرگترين اقتصاد جهان موجب شده است بسياری از مردم جهان فقيرتر شوند، گفت: اما قدرت اقتصادی رو به گسترش روسيه و منابع عظيم انرژی آن می تواند به جامعه جهانی کمک کند. او پيشنهاد کرد برای پرداختن به مشکلات اقتصادی جهان، ميزبانی يک کنفرانس بين المللی در مسکو با شرکت مديران شرکت های مالی عمده و تحليلگران و کارشناسان برجسته را بر عهده گيرد.

کارلوس گوتيرز، وزير بازرگانی آمريکا، انتقاد مدودف را رد کرد و گفت «کاهشی در رشد» وجود دارد،اما يک بحران جهانی در کار نيست.

در مجمع اقتصادی سنت پيترزبرگ در روز شنبه،آلکسی کوردين، وزير دارائی روسيه خواهان بهبود هماهنگی بين نهادهای مالی جهانی شد و گفت در بحران های گذشته آنها نتوانستند راه حل های کارسازی ارائه دهند.

او همچنين گفت نهادهايی مانند ناتو بايد به واقعيت های تاريخی گردن نهند.

XS
SM
MD
LG