لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۲

در حمله هوائی نيروهای ائتلاف در افغانستان ۳۲ ستيزه گر کشته شدند


مقامات افغانستان می گویند در یک حمله هوائی اتئلاف، بفرماندهی آمريکا، ۳۲ ستیزه گر در جنوب شرقی افغانستان کشته شدند. یک سخنگو روز جمعه گفت این حمله روز پنجشنبه در ولایت پکتیا ، در یک ناحیه هم مرز پاکستان صورت گرفت.

روز پنجشنبه همچنین بگفته مقامات ائتلاف، نیروهای ناتو حمله ستیزه گران در ولایت زابل را دفع کردند و دست کم ۹ شورشی کشته شدند. در حادثه ای جداگانه در همان ولایت، یک بمب انداز انتحاری به یک واحد گشت نظامی حمله کرد، دو غیر نظامی مجروح شدند.

در همین حال، فرمانده جدید نیروهای ناتو در افغانستان از امکان کشیده شدن دامنه خشونت از مناطق قبیله ای پاکستان به افغانستان ابراز نگرانی کرد.

پیشتر در روز چهارشنبه، ژنرال دیوید مک کی ارنان گفت می خواهد جریان ورود ستیزه گران به افغانستان متوقف شود. او همچنین گفت امیدوار است رابطه نزدیکی با همتایان پاکستانی خود برقرار سازد. دیگر مقامات آمريکائی نیز نگرانی خود را نسبت به وضع امنیتی در امتداد مرز ابراز داشته اند. آنها می گویند تصمیم دوات پاکستان به گفت و گوهای صلح با گروه های طرفدار طالبان و مرتبط با القاعده دست ستیزه گران را برای اجرای عملیاتی در سوی دیگر مرز باز گذاشته است.

XS
SM
MD
LG