لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۶

باراک اوباما با هيلاری کلينتون ملاقات کرد


باراک اوباما، نامزد احتمالی حزب دمکرات برای ریاست جمهوری آمريکا پنجشنبه شب بطور خصوصی با هیلاری کلینتون رقیب خود ملاقات کرد. آنها در حالی که سعی دارند حزب را در پی رقابتی طولانی و سخت یکپارچه کنند، در خانه دایان فاینشتین، سناتور دمکرات ایالت کالیفرنیا در واشنگتن ملاقات کردند.

اردوهای انتخاباتی اوباما و کلینون بیانیه مشترکی صادر کردند که در آن گفته می شود آنها " بحث سازنده ای" در باره انتخابات عمومی در ماه نوامبر انجام دادند، اما جزییات بیشتری فاش نکردند.

طرفداران کلینتون سعی دارند اوباما را متقاعد سازند او را بعنوان یار انتخاباتی و معاون ریاست جمهوری انتخاب کند. اما مسئولان اردوی انتخاباتی کلینتون می گویند او خواهان چنین سمتی نیست، و این گزینشی است که فقط اوباما می تواند انجام دهد.

قرار است بانوی اول سابق آمريکا روز شنبه در یک جلسه عمومی در واشنگتن، رسما به کوشش برای احراز نامزدی حزب دمکرات پایان دهد و حمایت خود را از اوباما اعلام کند.

اوباما روز پنجشنبه در یک گردهمائی در ایالات ویرحینیا، هیلاری کلینتون را رقیبی "سرسخت" و "برجسته" برای نامزدی حزب توصیف کرد.

در همین حال، جان مک کین، نامزدی احتمالی حزب جمهوریخواه و سناتور آریزونا به گروهی از سردبیران روزنامه ها در ایالت فلوریدا گفت سیاست های او به بازگشت توانگری به مردم آمريکا کمک خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG