لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۱

هيات دانمارکی بمنظور همکاری با پليس پاکستان وارد اسلام آباد شد


هياتی از ديپلمات ها و تکنيسين های دانمارکی وارد اسلام آباد پايتخت پاکستان شده است و قصد دارد با پليس در تحقيق در باره بمب گذاری انتحاری روز دوشنبه در خارج از سفارت دانمارک همکاری کند.

محمد صادق، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان، امروز (پنجشنبه) به خبرنگاران گفت تيم دانمارکی قرار است با مقامات پليس ملاقات کند و به ارزيابی خسارتی که به ساختمان سفارت وارد آمده است بپردازد، اما يک تيم تحقيقاتی نيست.

يک گروه وابسته به القاعده ديروز مسئوليت بمب گذاری که در آن دست کم شش تن کشته و بيش از ۲۵ نفر مجروح شدند را بر عهده گرفت.

در يک بيانيه اينترنتی به امضای مصطقی ابو اليزيد، رهبر القاعده در افغانستان، گفته می شد حمله انتقام انتشار کاريکاتورهای پيامبر اسلام در يک روزنامه دانمارکی بود.

مقامات وزارت امور خارجه پاکستان مستقيما در باره اين ادعا اظهار نظر نکردند، اما گفتند اين حادثه بر مذاکرات صلح با ستيزه گران در منطقه قبيله ای کشور تاثير نخواهد داشت.

ادعای القاعده چند ساعت پس از آن عنوان شد که مقامات سازمان های اطلاعاتی و پليس دانمارک گفتند تحقيقات نشان داده است که حمله از مدت ها پيش طرح ريزی شده بود.

مقامات دانمارکی همچنين گفتند آنها تصويرهای ويديوئی دوربين تجسسی سفارت را در اختيار پليس پاکستان گذاشته اند. ويديو ورود اتومبيلی به محوطه خارج از سفارت و منفجر شدن آنرا نشان می دهد.

XS
SM
MD
LG