لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۴

رئيس کنفرانس بين المللی اعانه دهندگان برای افغانستان: شهروندان سهم خود را ادا کنند


يک مقام ارشد بانک جهانی می گويد اين سازمان به ساختن يک افغانستان غنی و باثبات پای بند است، اما مردم کشور بايد با مبارزه با فساد و بهبود خدمات، سهم خود را در اين راستا ادا کنند.

انجوزی اوکونجو- ایويلا، مقام بانک جهانی، که اخيرا به ديداری سه روزه از افغانستان و ملاقات با حامد کرزی رييس جمهوری، وزيران کابينه و اعضای جامعه اعانه دهنده پايان داد، امروز (سه شنبه) در بيانيه ای گفت در افغانستان در مدتی کوتاه کارهای زيادی انجام شده است و از جامعه بين المللی خواست از ملت افغان و عمران و آبادانی اين کشور پشتيبانی کند.

اما او ياد آور شد فقط افغان ها می توانند کشور خود را توسعه دهند و اين بسته به آنها است که به مسائل دشوار ساختن نهادها، مبارزه با فساد و فراهم آوردن خدمات برای شهروندان عادی بپردازند.

خانم اوکونجو - ايويلا بعنوان رييس کنفرانس بين المللی اعانه دهندگان برای افغانستان که قرار است روز ۲۳ خرداد در پاريس تشکيل شود، از آن کشور ديدن کرد.

در کنفرانس، دولت افغانستان قصد دارد برای تامين هزينه های تامين امنيت و توسعه، ۵۰ميليارد دلار از اعانه دهندگان بين المللی درخواست کند.

مقامات افغانستان می گويند آنها برای حل بسياری از کاستی های جاری در روند کمک، يک استراتژی توسعه ملی پنج هزار صفحه ای ارائه خواهند داد.

XS
SM
MD
LG