لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۱۸

در پی حمله راکتی فلسطينيان، اسرائيل به نوار غزه حمله هوايی کرد


ارتش اسراييل می گويد به يک حمله هوائی در نوار غزه دست زده است. اين اقدام پس از آن صورت می گيرد که در يک حمله راکتی فلسطينيان به يک مزرعه در جنوب اسراييل پنج نفر مجروح شدند.

گروه جهاد اسلامی می گويد در حمله هوائی امروز (سه شنبه) سه نفر از اعضای آن مجروح شدند.

ارتش اسراييل می گويد حمله هوائی فلسطينيان مسلح را که برای شليک راکت آماده می شدند، هدف گرفت.

اسراييل اغلب به حملات هوائی در باريکه غزه که در کنترل حماس قرار دارد دست می زند و می گويد هدف اين است که حملات راکتی مرزی ستيزه گران فلسطينی مهار شود.

در رويدادی جداگانه، ارتش اسراييل می گويد يکی از سربازان آن امروز در نوار غزه در روياروئی با مردان مسلح فلسطينی جراحت مختصری برداشت.

در خبری ديگر، ديوانعالی اسراييل دو هفته به دولت فرصت داده است در سياستی که دانشجويان فلسطينی در نوار غزه را از تحصيل در خارج ممنوع می سازد، بازنگری کند.

دادگاه اين حکم را روز دوشنبه در پاسخ به دادخواست يک گروه طرفدار حقوق بشر از سوی دو دانشجوی فلسطينی صادر کرد. آنها از دريافت ويزای خروج برای شرکت در برنامه هايی در آلمان و بريتانيا محروم شده اند.

در جلسه دادگاه، قاضی هشدار داد که سياست دولت در خودداری از صدور ويزا برای دانشجويان ساکن نوار غزه به شانس همزيستی بين اسراييليان و فلسطينيان صدمه می زند.

اين سياست هفته پيش و پس از آن مورد توجه محافل بين المللی قرار گرفت که مقامات امريکائی اعلام کردند بورس های تحصيلی فولبرايت را برای هفت دانشجوی فلسطينی پس گرفته اند زيرا آنها ويزای خروج دريافت نکرده بودند.

وزارت امور خارجه آمريکا بورس ها را بازگردانده است.

XS
SM
MD
LG