لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۱

حزب الله از تحويل بقايای اجساد سربازان اسرائيلی کشته شده درجنگ خبر داده است


يک مقام ارشد حزب الله ميگويد که اين گروه شيعه ستيزه گر بقايای اجساد چند سرباز اسرائيلی کشته شده در جنگ ۲۰۰۶ اسرائيل و حزب الله در لبنان را، برای انتقال به اسرائيل، به کميته بين المللی صليب سرخ تحويل داده است.

وفيق صفا، مقام امنيتی حزب الله، خبر اين اقدام را امروز، يکشنبه، در لبنان، در شهرک مرزی نقورا، چند دقيقه پس از آن اعلام کرد که نسيم نصر، مردی لبنانی که چند ساعت قبل از آن توسط اسرائيل از زندان آزاد شده بود، به اين شهرک وارد شد.

کميته بين المللی صليب سرخ، نسيم نصر را که به جرم جاسوسی برای حزب الله به شش سال حبس محکوم شده بود، پس از آزاد شدن از زندان نيتزان در مرکز اسرائيل، تا داخل مرز لبنان همراهی کرد.

تلويزيون ال منار حزب الله هنگامی که مستقيما سخنان صفا را پخش ميکرد در کنار او جعبه ای قهوه ای رنگ را نشان داد که به گفته وی حاوی بقايای اجساد بود.

نصر نيز هنگام صحبت صفا، روبروی او ايستاده بود.

اين مبادله، حدس و گمان هائی را در باره احتمال مبادله ای گسترده تر از زندانيان ميان اسرائيل و حزب الله در پی داشته است. اما مقامات اسرائيلی اين حدس و گمان ها تکذيب کرده اند.

اسرائيل قريب ده لبنانی را در زندان دارد، و حزب الله نيز دو سرباز اسرائيلی را که در يک حمله مرگبار مرزی در ژوئيه ۲۰۰۶ گرفته بود نگاه داشته است. آن حمله، به جنگ سی و چهار روزه اين گروه شيعه ستيزه گر با دولت يهودی اسرائيل منجر شد.

XS
SM
MD
LG