لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۱

تلفات ارتش آمريکا درعراق ماه گذشته به پائين ترين سطح رسيد


تلفات ارتش آمريکا در عراق در ماه مه به پائين ترين سطح از هنگام شروع جنگ در آن کشور کاهش يافته، و تلفات ارتش عراق، و غيرنظاميان نيزپائين آمده است.

وب سايت مستقل icasulties.com امروز، يکشنبه، گزارش داد در ماهی که گذشت نوزده سرباز آمريکائی در عراق کشته شدند.

کمترين شمار تلفات ماهانه ارتش آمريکا در عراق تاکنون مربوط به فوريه ۲۰۰۴ بود، که بيست سرباز آمريکائی در آن ماه کشته شدند.

شمار تلفات ارتش آمريکا در عراق از هنگام شروع جنگ در پنج سال پيش تا کنون بيش از چهار هزار و صد نفر بوده است.

وزارتخانه های دفاع و بهداری عراق ميگويند آمار آنها از کشته شدن قريب پانصد و پنجاه نظامی و غير نظامی عراقی در ماه مه حکايت دارد. اين تلفات در ماه قبل از آن بيش از هزار نفر بود.

امروز شهر اربيل در شمال عراق صحنه گشايش يک دفتر جديد ديپلماتيک فرانسه توسط برنارد کوشنر وزير امورخارجه آن کشور بود. آقای کوشنر ديروز برای مذاکراتی دو روزه با مقامات عراقی به آن کشور سفر کرد.

در همين حال به گزارش خبرگزاری رويترز، استراليا امروز اقدام برای خروج نيروی رزمی پانصد نفری خود از پايگاهشان در شهر جنوبی ناصريه را شروع کرد. فراخوانی اين واحد رزمی در سال جاری عمل کردن به وعده ای است که کوين راد نخست وزير استراليا در جريان مبارزات انتخاباتی داده بود.

در صحنه خشونت، به گزارش پليس عراق، امروز منفجر شدن يک اتوموبيل بمب گذاری شده در مرکز بغداد در نزديکی سفارت جمهوری اسلامی ايران دست کم دو کشته و پنج مجروح بجا گذاشت. سه محافظ سفارت، جزو مجروحين هستند.

XS
SM
MD
LG