لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۴

طالبان در حمله به يک شهرک در جنوب غربی کابل ۸ پليس را دستگير کردند


نیروهای امنیتی افغانستان یک شهرک دور افتاده در مرکز کشور را ، که ستيزه گران طالبان اشغال کرده بودند، بار دیگر تصرف کرده اند.

مقامات می گویند نیروهای افغان روز جمعه هنگامی که کنترل شهرک را در ناحیه "روشیدان" در ولایت غزنی دوباره بدست گرفتند، با هیچ مقاومتی روبرو نشدند.

جنگجویان طالبان در حمله به شهرک یک مقام محلی و دست کم هشت پلیس را دستگیر کردند. اما به گفته مقامات، سرنوشت آنها روشن نیست.

همچنین در غزنی، ائتلاف بفرماندهی آمریکا می گوید در جریان عملیاتی در روز پنجشنبه، چندین ستیزه گر را کشت و ۱۶ نفر را بازداشت کرد. در رویدادی جداگانه، به گفته سخنگوی نظامی آمریکا، روز پنجشنبه یک سرباز ائتلاف در نزدیکی شهر فرح کشته شد. ارتش جزییات بیشتری از این حادثه ارائه نداده و ملیت سرباز را فاش نساخته است.

ولایت فرح، در نزدیکی ایران، در روزهای اخیر شاهد نبردهایی بین شورشان و نیروهای ائتلاف بوده است.

نیروهای امنیتی افغانستان یک شهرک دور افتاده در مرکز کشور را ، که ستيزه گران طالبان اشغال کرده بودند، بار دیگر تصرف کرده اند. مقامات می گویند نیروهای افغان روز جمعه هنگامی که کنترل شهرک را در ناحیه "روشیدان" در ولایت غزنی دوباره بدست گرفتند، با هیچ مقاومتی روبرو نشدند. جنگجویان طالبان در حمله به شهرک یک مقام محلی و دست کم هشت پلیس را دستگیر کردند. اما به گفته مقامات، سرنوشت آنها روشن نیست.

XS
SM
MD
LG