لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۰

کشتی های امريکا در انتظار اجازه از سوی دولت برمه در اقيانوس آرام بسر می برند


فرمانده نیروهای آمریکا در اقیانوس آرام می گوید کشتی های آمریکا که هم اکنون درنزدیکی سواحل برمه به انتظاردریافت اجازه برای حمل کمک های امدادی به قربانیان توفان دریائی استقراردارند، اگر پیشنهاد آن ها جهت کمک ازسوی دولت برمه بی جواب بماند ممکن است به زودی منطقه را ترک گویند.

دریاسالار تیموتی کیتینگ روزچهارشنبه در وزارت دفاع آمریکا به خبرنگاران اظهار داشت قصد دارد ظرف چند روزآینده این موضوع را با رابرت گیتس وزیردفاع آمریکا مطرح سازد.

لورا بوش همسر رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته طی مصاحبه ای موضوع این کشتی ها را مطرح ساخت واظهارداشت که کشتی های آمریکائی حامل هلیکوپترهائی هستند که می توانند برای حمل کمک ها به نقاط دورافتاده برمه مورد استفاده قرارگیرند. کشتی ها همچنین دارای کامیون هائی برای نمک زدائی آب دریا وتولید آب آشامیدنی هستند.

درتحولی دیگر، آژانس امدادی وابسته به سازمان ملل متحد روزچهارشنبه اعلام کرد دولت نظامی برمه بقیه ۴۵ ویزای مربوط به کارکنان سازمان ملل را جهت ورود به برمه وکمک به قربانیان توفان صادرکرده است.

توفان دریائی برمه بیش از ۱۳۴ هزارنفر را ازپای درآورده ویا مفقود الاثرساخته است و منطقه کمربندی زراعتی این کشور را منهدم کرده است.

XS
SM
MD
LG