لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۴

بوش به جمع آوری هدايای نقدی برای مبارزات انتخاباتی مک کين کمک ميکند


پرزيدنت بوش به جمع آوری هدايای نقدی برای سناتور جان مک کين، فردی که علاقه دارد جايگزين او شود، کمک ميکند، ضمن آنکه اين جمهوريخواه متقاضی رياست جمهوری آمريکا سعی ميکند خود را از اين رئيس جمهوری، که محبوب نيست دور نگاه دارد.

اين دو، روز سه شنبه درشهر فينکس، در ايالت آريزونا، که ايالت مکن ، و وی سناتور آنجاست، در يک جلسه جمع آوری هدايای نقدی شرکت کردند، و آقای بوش امروز نيز در يوتا، در دو اجتماع خصوصی جمع آوری هدايای نقدی برای مک کن شرکت ميکند.

ستاد مبارزات انتخاباتی مک کين وسائل ارتباط جمعی را از حضور در اين مراسم و تهيه گزارش های خبری منع کرده است.

مک کين روز سه شنبه در يک سخنرانی انتخاباتی حمايت خود را از جنگ عراق ابراز داشت و گفت وی هيچگاه تسليم نمی شود.

ولی وی در مورد امينی اتمی رويکردی جديد ارائه داد و گفت مايل است با روسيه و چين برای جلوگيری از اشاعه و گسترش تسليحات اتمی همکاری کند.

سناتور براک اوباما، پيشتاز در رقابت دمکرات ها برای احراز کانديدائی رياست جمهوری آمريکا، از مک کين برای آنکه اجازه نداده است خبرنگاران در جلسات جمع آوری هدايای نقدی شرکت کنند، انتقاد کرد. وی مدعی شد که مک کين نمی خواهد کاملا نزديک به يک رئيس جمهوری نشان داده شود که قول داده است سياست های شکست خورده او را دنبال کند. اوباما، که مبارزات انتخاباتی اش بر پايه تغيير و دگرگونی است، ميگويد پرزيدنت بوش اقتصاد آمريکا را نابود کرده و به وجهه بين المللی آمريکا آسيب رسانده است.

سناتور هيلاری کلينتئون، رقيب دمکرات اوباما، اين هفته برای کسب حمايت رای دهندگان در ايالت های غربی مونتانا و داکوتای جنوبی تلاش ميکند. اين دو ايالت، اخرين ايالت هائی هستند که انتخابات مقدماتی حزب دمکرات را در روز سوم ژوئن برگزار خواهند کرد. اوباما در رقابت های اين دو ايالت پيشتاز پيش بينی شده است.

کلينتون نيز در رقابت روز يکشنبه، در قلمرو آمريکائی پورتوريکو پيشتاز پيش بينی شده است.

XS
SM
MD
LG