لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۰

مک کين می گويد اگر انتخاب شود زرادخانه آمريکا را کاهش خواهد داد


جان مک کین نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمريکا، می گوید اگر انتخاب شود زرادخانه اتمی آمريکا را کاهش خواهد داد. مک کین روز سه شنبه در سخنانی در شهر دنور، در ایالت کلورادو، گفت آمريکا باید در جلوگیری از استفاده دوباره از تسلیحات اتمی، نقش رهبری کننده ای ایفا کند.

مک کین با اشاره به تهدید اتمی ایران و کره شمالی، عقیده دیدار رئیس جمهوری آمريکا با رهبران دو کشور را رد کرد . اوهمچنین گفت اقدام نظامی فقط باید بعنوان آخرین گزینه صورت گیرد. معترضین ضد جنگ سخنان مک کین را چند بار قطع کردند. او در پاسخ گفت "هرگز در عراق تسلیم نخواهد شد."

قرار است پرزیدنت بوش امشب در شهر فینیکس، در ایالت آریزونا، همراه با مک کین در یک گردهمائی بمنظور جمع آوری پول حضور یابد. در حالی که مک کین از رئیس جمهوری در مساله جنگ در عراق حمایت کرده، اما عموما از دولت بوش فاصله گرفته است.

باراک اوباما، پیشگام مبارزه برای کسب نامزدی حزب دمکرات، با اشاره به شباهت های مک کین با پرزیدنت بوش، حرکتی را برای تغییر موجب شده است. اوباما و رقیبت او هیلاری کلینتون هردو قول داده اند به جنگ در عراق پایان دهند.

در این میان، در یک هفته باقیمانده در نبرد انتخاباتی مقدماتی بین اوباما و کلینتون، نظرسنجی ها نشان می دهد که اوباما در انتخابات نهایی در سوم ژوئن در ایالت های مونتانا و داکوتای جنوبی بر کلینتون برتری دارد.

XS
SM
MD
LG