لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۱

احمدی نژاد از نمايندگان مجلس خواست وحدت خود را با دولت نشان دهند


رئيس جمهوری اسلامی ايران از قانون گذاران خواسته است وحدت خود را با دولت او نشان دهند.

امروز (سه شنبه) در حالی که مجلس هشتم نخستين جلسه خود را تشکيل می داد، محمود احمدی نژاد طی سخنانی که مستقيما از تلويزيون پخش می شد، دو قوه را به همکاری با يکديگر و دنبال کردن هدف های مشترک فراخواند.

در جلسه امروز قانون گذاران مراسم تحليف بجای آوردند. اکثريت آنها محافظه کار هستند، اما همه از طرفداران سرسخت احمدی نژاد بشمار نمی آيند. تحليلگران می گويند رقيبان محافظه کار رئيس جمهوری ممکن است او را در حالی که انتخابات رياست جمهوری در سال ۲۰۰۹ نزديک می شود، به چالش بگيرند.

قانون گذاران در پارلمان جديد عهد کرده اند ارجحيت بالائی برای اقتصاد قائل شوند. احمدی نژاد مسئول مشکلات اقتصادی در کشور، از جمله افرايش نرخ تورم، شناخته شده است.

محافظه کاران ايران در انتخابات پارلمانی، که در اوائل سال جاری برگزار شد، حدود ۷۰ درصد از ۲۹۰ کرسی پارلمان را تصاحب کردند. اصلاح طلبان فقط ۱۵ درصد کرسی ها را بدست آوردند، در حالی که ۱۴ درصد باقيمانده نصيب منفردين شد.

پيش از برگزاری انتخابات، شورای نگهبان صدها کانديدای اصلاح طلب را رد صلاحيت کرد، و موجب شد ايالات متحده و اتحاديه اروپا انتخابات را به اين عنوان که نه آزاد است نه عادلانه، رد کنند.

XS
SM
MD
LG