لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۱

رييس جمهوری کلمبيا از مناطق زلزله زده ديدن کرد


روز گذشته زلزله ای به شدت پنج و شش دهم ريشتر، منطقه بوگوتا در کلمبيا را، لرزاند و موجب خسارات جانی و مالی گرديد.

پرزيدنت الوارو اوريبه، رييس جمهوری کلمبيا، ديروز يکشنبه) بدنبال زلزله ای که در منطقه بوگوتا بوقوع پيوست برای بررسی خسارات شخصا به منطقه عزيمت و از نزديک با مردم و مقامات محلی ديدار کرد.

پرزيدنت اوريبه ضمن ديدار از منطقه گفت، «ما آنچه را در توان داريم برای برخورد با اين مصيبت انجام خواهيم داد ولی ابتدا به اولويتها يعنی وضعيت جاده ها و کشت و دامها رسيدگی خواهد شد و به صاحبان کسب و کار و نيز برای آغاز وبازگشت به کار وفعاليت کمک اعتباری داده خواهد شد.»

زلزله ديروز کلمبيا بر اساس گفته مقامات موجب مرگ دهها تن و خرابی منازل مسکونی و ساختمانها و اتومبيلها گرديد و وارد آمدن خسارات به جاده ها موجب مسدود شدن آنها گرديد.

در کوتام، حدود ۵۳ کيلومتری جنوب شرقی بوگوتا، تقريبا ۷۰ در صد ساختمانها بکلی ويران شدند و يا خسارات زيادی ديده اند که بسياری از آنها غيرقابل تعميرند.

دولت کلمبيا اعلام کرد قربانيان زلزله ديروز اکثرا بر اثر پرتاپ شدن سنگهای بزرگ و فرود صخره بر روی اتومبيلهايشان به هنگام عبور از جاده ها جان خود را از دست دادند. و اتومبيلهای بسياری نيز پس از زلزله در جاده ها به حال خود رها شدند.

سازمان زلزله شناسی ايالات متحده مرکز وقوع زلزله ديروز کلمبيا را در ۵۰کيلومتری جنوب شرقی پايتخت آن کشور اعلام کرد که حدود ۴۰ ثانيه ادامه يافت. بنا بر اين گزارش لرزشهای سطح زمين در اثر اين زلزله شديدتر از تکانهای بخشهای عميق تر زمين بود.

XS
SM
MD
LG