لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۹

چند شورشی در افغانستان کشته شدند


نيروی ائتلاف درافغانستان می گويد سربازان آن در جريان حمله ای در جنوب کشور چندين شورشی را کشته اند.

ارتش امريکا در اطلاعيه ای می گويد روز شنبه از نيروی هوائی برای مقابله با افراطيونی که در ناحيه گرمسير ايالت هلمند عمل می کنند، کمک خواست.

در حالی که سربازان، تند روهايی را که در دادن پول و اسلحه به ستيزه گران در منطقه دست داشتند هدف گرفتند، چندين شورشی از پای در آمدند و شش نفر بازداشت شدند.

تکاوران دريائی آمريکا ماه پيش برای بيرون راندن ستيزه گران به هجوم عمده ای در گرمسير دست زدند. ايالت هلمند در جنوب افغانستان بزرگترين منطقه توليد ترياک در جهان و کانون فعاليت های شورشيان تلقی می شود.

در اين ميان، برنارد کوشنر وزير امور خارجه فرانسه گفت کوشش های نظامی تنها راه پايان دادن به خشونت وابسته به شورش طالبان در افغانستان نيست.

کوشنر، که در پيشاپيش کنفرانس اعانه دهندگان عمده افغانستان در پاريس در ماه آينده سخن می گفت، افزود افغان ها بايد در بازسازی و توسعه افغانستان شرکت داشته باشند.

حملات شورشيان ، به رهبری طالبان، درهفته های اخير درافغانستان شدت گرفته است، اين تحول در حالی روی می دهد که گزارش می رسد نيروهای افراطی قصد دارند در کوششی برای سرنگونی دولت افغانستان و يبرون زاندن نيروهای خارجی بر حملات انتحاری در سال جاری بيافزايند.

XS
SM
MD
LG