لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۴

چهار سرباز افغان در يک بمبگذاری انتحاری در شرق افغانستان کشته شدند


مقامات افغانستان می گویند یک بمب انداز انتحاری روز جمعه خود را در نزدیکی یک کاروان نظامی عبوری در شرق کشور منفجر کرد و چهار سرباز را کشت، در همین حال در جنوب افغانستان گروهی از ستیزه گران ظاهرا در انفجار زودرس بمبی که سرگرم کارگذاشتن آن بودند کشته شدند.

یک سخنگوی وزارت دفاع در کابل گفت در حمله در ناحیه ای در حدود ۱۲ کیلومتری خوست چهار سرباز افغان نیز مجروح شدند. مشخصات بمب گذاری نشان می دهد که به دیگر حملات شورشیان طالبان شباهت داشت.

در جنوب افغانستان، پلیس می گوید روز جمعه پنج شورشی طالبان در اثر انفجار زودرس بمبی که در یک بزرگراه در ناحیه موسی قلعه در ولایت هلمند کار می گذاشتند، کشته شدند.

پیش از خشونت های روز جمعه، برهان الدین ربانی رئیس جمهوری سابق افغانستان، که اینک یک رهبر اوپوزیسیون است، گفت احساس می کند طالبان ممکن است آماده باشند باب گفت و گوهای سیاسی با مقامات افغانستان را باز کنند.

ربانی می گوید برای برقراری تماس با ستیزه گران در صورتی که بتواند به شورش جاری در کشور پایان دهد، از هیچ کوششی نباید فروگذار شود. او روز پنجشنبه گفت اتحادیه احزاب اوپوریسیون نامه ای از طالبان دریافت کرده است که در آن گفته می شود آنها دیگر آموزش رسمی برای زنان و دختران را رد نخواهند کرد.

XS
SM
MD
LG