لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۴

سلام فياض: سرمايه گذاری در سرزمين های فلسطينی سرمايه گذاری در صلح است


نخست وزير تشکيلات خود گردان فلسطينی سرمايه گذاری در سرزمين های فلسطينی را، سرمايه گذاری در صلح، توصيف کرده است.

سلام فياض، اين موضوع را امروز (پنجشنبه) در دومين روز يک کنفرانس اقتصادی در بيت اللحم در جمع صدها نفر از صاحبان شرکت های بازرگانی خارجی عنوان کرد.

کنفرانس که برای تشويق سرمايه گذاران خارجی برای کمک به احيای اقتصاد متزلزل فلسطينی تشکيل شده، رهبران بازرگانی فلسطينی را نيز جلب کرده است. آنها در جستجوی تامين پول و اعتبار برای بيش از يکصد پروژه به ارزش حدود دو ميليارد دلار هستند.

صدها راه بندان و پاسگاه که اسراييل در کرانه غربی بوجود آورده و آمد و شد فلسطينيان را محدود می کند، اقتصاد منطقه را از حرکت باز داشته است. وضع در نوار غزه، که در کنترل حماس قرار دارد، بدليل محاصره اسرائيل، بدتر است.

اسرائيل می گويد به اين اقدامات بدلايل امنيتی نياز است.

در جلسه کنفرانس در روز چهارشنبه، شرکت قطری ديار يک قرار داد مشارکت ۳۵۰ ميليون دلاری برای ساختن پنج هزار باب حانه در نزديکی شهر رام اله در کرانه غربی با يک شرکت فلسطينی امضا کرد.

کنفرانس ادامه اجلاس بين المللی کشورها و سازمان های اعانه دهنده است که در دسامبر گذشته در پاريس تشکيل شد. در آن جلسه اعانه دهندگان بيش از هفت ميليارد دلار کمک برای سرزمين های فلسطينی تعهد کردند.

اقتصاد سرزمين های فلسطينی از زمان قيام فلسطينيان در سال ٢٠٠٠، که منجر به شدت گرفتن مناقشه اسراييل و فلسطينيان شد، در يک قوس نزولی قرار داشته است.

XS
SM
MD
LG