لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۹

پترائوس تماس آمريکا با ايران را توصيه کرد و اقدام نظامی را آخرين چاره دانست


ژنرال ديويد پترائوس فرمانده ارشد نظامی آمريکا در عراق ميگويد انتظار دارد پيش از آنکه در ماه سپتامبر اين سمت را ترک کند، توصيه هائی برای فراخواندن بيشتر سربازان آمريکائی در عراق ارائه دهد.

ژنرال پترائوس اين نظر را امروز، پنجشنبه ، در يک جلسه کميته نيروهای مسلح در سنای آمريکا ارائه داد که برای بحث و بررسی در باره انتصاب وی به مقام فرماندهی در پست فرماندهی مرکزی آمريکا تشکيل شده بود .

وی در باره شمار سربازانی که ممکن است فراخوانده شوند رقمی مشخص ارائه نداد اما گفت توصيه خود را در پايان يک دوره چهل و پنج روزه ارزيابی در ماه ژوئيه ارائه ميدهد که دنباله فراخوانی های جاری است.

ژنرال پترائوس در مورد ايران گفت آمريکا بايد تمامی تلاش ها را برای تماس و گفتگو با آن کشور انجام دهد. ژنرال پترائوس گفت اقدام نظامی برای مقابله با فعاليت های جمهوری اسلامی ايران در عراق ، که آمريکا ميگويد فراهم کردن تسليحات و تعليمات برای ستيزه گرانی که به نيروهای آمريکائی در عراق حمله ميکنند جزو آنهاست، بايد به عنوان آخرين گزينه مد نظر قرار گيرد.

ژنرال پترائوس همچنين گفت فعاليت های سوريه ، ازجمله پيگيری بالقوه يک برنامه اتمی، و پناه دادن به تروريست ها، آثاری از بی ثباتی در منطقه داشته است.

ژنرال پترائوس درصورتيکه انتصابش تائيد شود فرماندهی تمامی نيروهای آمريکائی در خاورميانه، شرق آفريقا و آسيای مرکزی را عهده دار ميشود.

ژنرال ری اوديرنو نيز که در جلسه امروز حضور داشت و به پرسش های سناتور ها پاسخ ميداد، قرار است بجای ژنرال پترائوس فرماندهی نيروهای آمريکائی در عراق را عهده دار شود.

XS
SM
MD
LG