لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۰

پرزیدنت بوش: جمهوری اسلامی برای مردمی که می خواهند در صلح زندگی کنند یک تهدید است


پرزیدنت بوش در جریان سفر اخیر خود به خاورمیانه، بر جدالی که بین "سازمان های تروریستی و حامیان آنها" از یک سو، و" هر کشورمتعهد به آزادی و پیشرفت در خاورمیانه " از سوی دیگر جریان دارد تاکید گذاشت.

استیفن هادلی، مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: " اینک یک تفاهم جمعی در باره آنچه در این منطقه می گذرد وجود دارد، و آن این است که ایران از این پیکار پشتیبانی می کند." هادلی حمایت ایران از حزب الله در لبنان، حماس در سرزمین های فلسطینی، شبه نظامیان شیعه غیر قانونی درعراق اشاره کرد و گفت: " ما روز بروز بیشتر دست ایران را در پیکار جاری در افغانستان می بینیم."

پرزیدنت بوش گفت: "جمهوری اسلامی برای مردمی که می خواهند در صلح زندگی کنند یک تهدید است. و هر ملت علاقه مند به آزادی و پیشرفت، باید از مردم منطقه در برابر نیروهای افراط گرائی حمایت کند:
***** ما باید در کنار مردم لبنان در مبارزه آنها برای ساختن یک دمکراسی حاکم بر خود و مستقل بایستیم. معنای آن، مخالفت با تروریست های حزب الله است که از ایران پول می گیرند و اخیرا با در دست گرفتن اسلحه علیه مردم لبنان، مقاصد خود را آشکار ساختند. اینک از همیشه روشن تر است که شبه نظامیان حزب الله دشمن یک لبنان آزاد - و تمام ملت ها هستند، بویژه کشورهای همسایه که علاقه دارند به پیروزی مردم لبنان کمک کنند."

آقای بوش گفت : " ما باید در کنار مردم فلسطین که ده ها سال رنج برده اند و حق داشتن سرزمینی از آنِ خود را بدست آورده اند، بایستیم" و افزود:
**** یک فلسطین دمکراتیک استوار بر قانون و عدالت که در صلح و امنیت در کنار یک اسرائیل دمکراتیک زندگی کند ... و تمام ملت های منطقه باید برای رویاروئی با حماس، که سعی دارد با اقدامات تروریستی و خشونت کوشش های صلحجویانه را ضعیف کند، یکپارچه شوند."

پرزیدنت بوش اظهار داشت: "ملت های علاقه مند به آزادی و پیسرفت همچنین باید در کنار " مردم خوب و والای ایران و سوریه، که مستحق زندگی بسیار بهتری هستند، بایستند:
**** هر ملت صلحدوست در منطقه علاقه دارد این کشورها را از حمایت از تروریسم باز دارد. و هر ملت صلحدوست منطقه در مخالفت با جاه طلبی های اتمی ایران منافعی دارد.

پرزیدنت بوش گفت او در انتظار روزی است که ایران و سوریه ملت هایی صلحدوست خواهند بود، و چشم براه زمانی است که تمام ملت های منطقه در جوامعی آزاد و مستقل زندگی کنند.

XS
SM
MD
LG