لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۲

يک فعال دانشجويی به حبس محکوم شد، يک فعال ديگر به خارج از کشور گريخت


بنا به گزارش فعالان حقوق بشر در ايران، احمد باطبی، عضو کادر مرکزی مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران، و از شناخته ترين چهره های جنبش دانشجويی، در پی اقدامات و تهديدات روز افزون دستگاه امنيتی جمهوری اسلامی در فروردين ماه سال جاری، با پايان يافتن مرخصی استعلاجی خود، و در آستانه بازگشت به زندان، جهت سپری نمودن حکم ۱۵ سال زندان، ناچار به خروج از ايران شد.

اين گزارش می افزايد، وزارت اطلاعات، تاکنون دست به اقدامات گسترده ايی جهت يافتن احمد باطبی، و جلوگيری از خروج وی زده است.

در همين حال خبرنامه اميرکبير از صدور احکام حبس و شلاق برای معترضان به محمود احمدی نژاد خبر داد. بنا بر اين گزارش، شعبه ۱۰۵۹ دادگاه عمومی تهران، علی نيکو نسبتی، مسئول روابط عمومی دفتر تحکيم وحدت را، که به اتهام اخلال در نظم عمومی بازداشت شده بود، مجرم شناخت، و حکم پنج ماه حبس، و ده ضربه شلاق را برای وی صادر نمود. اين گزارش می افزايد، بازداشت در زمان انقضای حکم جلب، و تداوم آن به اصرار وزارت اطلاعات، و عدم ارائه گزارش از روند بازجويی ها به بازپرس، و اسناد ديگری که در پرونده علی نيکونسبتی موجود است، حکايت از دلايل ديگری برای بازداشت و محاکمه اين فعال دانشجويی، و علی عزيزی نائب دبير دفتر تحکيم وحدت دارد.

XS
SM
MD
LG