لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۲۸

خلاصه خبرهای کارگری از ايران


گزارشهای کارگری حاکی از آن است که کارگران نيشکر هفت تپه، در پانزدهمين روز اعتصابات گسترده خود، صبح امروز، جاده اهواز -انديمشک را مسدود کردند. از قم خبر ميرسد، به دنبال اعتصاب هفته گذشته کارگران کارخانه لوله و پوشش سلفچگانِ استان قم، تاکنون دو تن از کارگران اخراج شده اند.

بنا بر گزارش خبرگزاری دسترنج، تمامی کارگران فنی و توليدی لامپ فارس، اخراج شده اند.

از سوی ديگر در بروجرد بيش از دويست کارگرِ شاغل در اين واحد، دستکم، دو ماه حقوق دريافت نکرده اند، و در پی فروش نرفتنِ شکر توليدی، در بلاتکليفی بسر ميبرند. همچنين بيش از سيصد کارگر رسمی و روزمزد کارخانه قند نيشابور نيز همچنان در بلاتکليفی بسر ميبرند، و بدهی کارخانه به چغندرکاران نيز همچنان پرداخت نشده است.

و بالاخره به گفته يک فعال کارگری از برازجان، اخراج سيصد کارگر ِ کارخانه های چرم و گونی بافی برازجان در حالی صورت گرفته که در سال ۸۶ مسئولان اداره کار استان، مراسم مفصلی را به نام جشن اشتغال برگزار کردند.

مصطفی پور محمدی در مراسم توديع خود، از مقام وزارت کشور، از اداره بدون کارشناسی کشور انتقاد کرد و گفت، تزلزل در تصميم گيری، سمی مهلک برای کشور است، و نهاد مديريت را سست و پوک می کند، وی خاطرنشان کرده است، نظام سياسی و اجتماعی کشور بايد شفاف باشد، و مديران بايد در اتاق شيشه ايی بنشينند، و قابل تفسير و برآورد و پيش بينی باشند.

XS
SM
MD
LG