لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۵

برمه ديپلماتها را به بازديد از مناطق آسيب ديده درطونان دريائی نرگس برد


در برمه، ديپلماتها امروز، شنبه، در چارچوب و محدوده برنامه ای که دولت حاکم نظامی ترتيب داده بود از مناطق آسيب ديده در طوفان دريائی ويرانگر نرگس ديدن کردند. اين ديدار در پی اعتراض ها و شکايات بين المللی از ايجاد مانع توسط حکمرانان نظامی در توزيع کمک های امدادی ميان آسيب ديدگان توسط گروههای امدادگر انجام گرفت.

در همين حال وسائل ارتباط جمعی دولتی برمه امروز گزارش دادند که شمار تلفات و مفقودالاثرها به بيش از 133 هزار نفر رسيده است. اين رقم تقريبا دو برابر رقمی است که قبلا اعلام شده بود.

پرزيدنت بوش امروز امروز با تاکيد بر آنچه که سرکوبی گسترده اپوزيسيون طرفدار دمکراسی در برمه ناميد تحريم های اقتصادی عليه دولت نظامی برمه را برای يک سال ديگر تمديد کرد. با اينحال پرزيدنت بوش افزود که تحريم ها بر تلاش های کمک رسانی به آسيب ديدگان در طوفان دريائی نرگس اثر نخواهد گذاشت.

گوردون براون نخست وزير بريتانيا نيز از حکمرانان نظامی برمه برای آنچه که رفتاری غير انسانی با دوميليون و پانصد هزار نفر آسيب ديدگان در اين طوفان ناميد بشدت انتقاد کرد.

مقامات فرانسوی امروز گفتند برای گرفتن مجوز پهلو گيری يک کشتی حامل کمک های امدادی با مقامات برمه ای مذاکره ميکنند.

فرانسه و آمريکا هردو کشتی های حامل مايحتاج عمومی و کمک های اوليه به ساحل برمه فرستاده اند و منتظر صدور مجوز پهلوگيری در بندر و تخليه کمک ها هستند.

XS
SM
MD
LG