لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۰

هیلاری کلینتون تعهد کرد برای کسب نمایندگی حزب دموکرات به مبارزه خود ادامه دهد


سناتور دمکرات هيلاری کلينتون، نامزد احراز مقام رياست جمهوری آمريکا، عهد کرده است که برای کسب نامزدی حزب دمکرات برای شرکت در انتخابات رياست جمهوری ماه نوامبر به مبارزه ادامه دهد.

هيلاری کلينتون در پی پيروزی چشمگير خود در انتخابات مقدماتی ايالت ويرجينيای غربی بر رقيب دمکرات خود سناتور باراک اوباما در شب گذشته چنين وعده ای را به هواداران خود داد. او به جمعيت هوادار خود در مرکز ايالت ويرجينای غربی گفت که وی نامزد مناسب تری برای پيروزی حزب دمکرات در انتخابات عمومی رياست جمهوری آمريکا در ماه نوامبر است.

عليرغم پيروزی خيره کننده هيلاری کلينتون در ويرجينيای غربی، کارشناسان می گويند او نمی تواند در کسب تعداد نمايندگان بر رقيب خود، باراک اوباما، برای احراز نامزدی حزب به منظور کسب مقام رياست جمهوری پيشی گيرد.

اما سخنگوی ستاد مبارزات انتخاباتی کلينتون اميدوار است پيروزی ديشب کلينتون ابرنمايندگان حزب دمکرات را قانع کند که سناتور کلينتون نامزد بهتری برای حزب دمکرات است.

ابرنمايندگان اعضای رسمی و مقامات منتخب از حزب دموکرات هستند که در رأ ی دادن به هر يک از نامزدها در ماه اوت در کنوانسيون ملی دمکراتها از آزادی عمل بر خوردارند.

حمايت اين ابر نمايندگان از اهميت ويژه ای برخوردار است، زيرا هيچ يک از دو نامزد نخواهند توانست به تنهايی رای کافی برای اطمينان از کسب نامزدی حزب به دست آورند.

XS
SM
MD
LG