لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۱

اهالی شهرک صدر از برقراری آتش بس ميان نيروهای دولتی با سپاه مهدی کردند


مردم شهرک صدر در حومه بغداد از برقراری آتش بس ميان نيروهای دولتی با سپاه مهدی وابسته به مقتدا صدراستقبال کردند. آتش بس همزمان شده است با حمله سربازان عراقی وآمريکائی به پايگاههای القاعده در شهرموصل واقع در شمال عراق.

خالد جبار ساکن شهرک صدر می گويد، «ما ازآتش بس استقبال می کنيم. مهم نيست که ابتکار عمل با گروه صدر بوده يا ائتلاف عراق يکپارچه. مهم اين است که ما و فرزندانمان در امنيت و آرامش زندگی کنيم.»

آتش بس از امروز به اجرا در می آيد. ۶۰,۰۰۰ عضو سپاه مهدی در درگيريهای چند هفته گذشته با نيروهای دولتی شرکت نداشتند، اما از آتش بس پشتيبانی می کنند هرچند به اعتقاد ناظران احتمال اجرای آتش بس هم چندان زياد نيست.

علی دباغ، سخنگوی دولت نوری المالکی، می گويد نخست وزير از برقراری آتش بس و استقرار نظم و قانون در شهرک صدر پشتيبانی می کند. به گفته سخنگو به موجب اين توافق، نيروهای امنيتی عراق به جستجو در شهرک برای يافتن مخفی گاههای سلاح ادامه خواهند داد.

در رويداد ديگری، بر اثر انفجار بمب کنار جاده ای در نزديکی سفارت جمهوری اسلامی ايران در بغداد چهار نفر زخمی شدند و به يک مينی بوس خسارت وارد آمد.

تلويزيون دولتی تصوير مينی بوسی رادر نزديکی سفارت ايران نشان داد که، بر اثر برخورد ترکش بمب، حفره ای درآن ايجاد شده است. بر روی زمين هم آثار خون به چشم می خورد.

شهر موصل که گفته می شود آخرين پايگاه القاعده در عراق است امروز صحنه حمله نيروهای ائتلاف به مخفيگاه های اين گروه بود.

XS
SM
MD
LG