لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۵

اوباما حمايت دو ابرنماينده ديگر راکسب کرد اما کلينتون رقابت را تمام شده نميداند


باراک اوباما، متقاضی کانديدائی رياست جمهوری آمريکا از حزب دمکرات، در تلاش برای پيروزی در کنوانسيون حزب، حمايت دو نماينده ارشد ديگر، موسوم به ابر نماينده، را کسب کرده است.

دفتر مبارزات انتخاباتی اوباما امروز، جمعه، اعلام کرد پيتر ديفازيو ، و دان پاينی، اعضای مجلس نمايندگان ، از اين سناتور ايالت ايلينوی حمايت ميکنند. پاينی قبلا از سناتور هيلاری کلينتون، رقيب اوباما، جانبداری ميکرد.

اوباما روز پنجشنبه برای کسب حمايت ابرنمايندگان، که عموما مقاماتی منتخب، و يا رهبرانی در حزب هستند که در کنوانسيون می توانند به هر يک از متقاضيان مورد نظر خود رای بدهند،سراغ اعضای مجلس نمايندگان رفته بود.

ابر نمايندگان ممکن است در انتخاب و برنده شدن يکی از دو متقاضی رقيب نقشی سرنوشت ساز و تعيين کننده پيدا کنند.

سناتور کلينتون روز پنجشنبه در ويرجينيای غربی از حاميانش خواست به ناظرانی سياسی که تلاش وی را برای کسب کانديدائی تمام شده و بی ثمر تلقی ميکنند، توجه نکنند.

شانس پيروزی سناتور کلينتون در انتخابات مقدماتی ديرجينيای غربی که هفته آينده برگزار ميشود، زياد است.

کسب کانديدائی حزب دمکرات برای انتخابات رياست جمهوری آمريکا مستلزم حمايت دست کم دو هزار و بيست و پنج نماينده اين حزب است. اوباما در اين زمينه از کلينتون جلوتر است و برای رسيدن به حداقل آرای ضروری به کسب حمايت کمتر از دويست نماينده ديگر احتياج دارد.

اوباما روز سه شنبه با اکثريتی پانزده درصدی انتخابات مقدماتی کارولينای شمالی را از کلينتون برد حال آنکه کلينتون در انتخابات مقدماتی اينديانا با اکثريتی ناچيز بر اوباما غلبه کرد.

ديويد بانيور نماينده سابق ميشيگان در مجلس نمايندگان، و جرج مک گاورن سناتور پيشين و کانديدای حزب دمکرات در انتخابات رياست جمهوری آمريکا در سال ۱۹۷۲ از جمله ديگر ابرنمايندگانی هستند که با پس گرفتن حمايت خود از سناتور کلينتون به حاميان سناتور اوباما پيوسته اند.

XS
SM
MD
LG