لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۳

تکاوران دريائی آمريکا پليس افغانستان را تعليم می دهند


تکاوران دريائی آمريکا پليس افغانستان را تعليم می دهند
تکاوران دريائی آمريکا پليس افغانستان را تعليم می دهند

نیروهای ائتلاف در افغانستان برنامه ای را که بر توسعه ناحیه ای متمرکز است، برای اصلاح نیروهای پلیس محلی، در جنوب کشور به اجرا گذاشته اند. سرهنگ آمريکائی، توماس مک گراث، فرمانده نیروهای امنیتی در منطقه، گفت: این برنامه امنیت ساکنان محلی را بهبود می بخشد و اعتماد آنها به دولت افغانستان را تقویت می کند.

سرهنگ مک گراث، توضیح داد که برنامه توسعه ناحیه ای، نیروهای پلیس افغانستان را بمدت هشت هفته از ناحیه ای که در آن خدمت می کنند دور می سازد تا یک دوره آموزشی را در یک ناحیه مرکزی تکمیل کنند. طی این دوره، افسران تعلیم دیده در پلیس ملی افغانستان، وظایفی را که بر عهده افسران در نواحی قرار دارد، انجام می دهند.

تا امروز تقریبا هفتصد پلیس افغان این برنامه را گذرانده اند. شرکت کنندگان در نخستین کلاس، از سه ناحیه در ولایت زابل، فارغ التحصیل شدند و در ماه مارس به مناطق و پست های خود بازگشتند. به گفته سرهنگ مک گراث، آنها بسیار تعلیم دیده و مجهز هستند، وظایف خود را بدرستی انجام می دهند و از مردم پشتیبانی می کنند.

ظهور افسران پلیس تعلیم دیده و مجهز در جنوب افغانستان، شگفتی ناخوشایندی برای شورشیان طالبان بوده است.

سرهنگ مگ گراث گفت طی دو هفته گذشته، پلیس افغان بین ۶۰ تا ۷۰ شورشی را کشته اند. وی اظهار داشت: برای طالبان، این اول کار است، و افزود: افراد پلیس فقط دیگر در پست های بازرسی مستقر نیستند. اینک آنها در خیابان ها، در بزرگراه های عمده و نیز در نواحی روستائی گشت می زنند و قادر هستند عملیات طالبان را برهم بزنند.

یک گردان سپاه تکاوران دریائی آمريکا برای تعلیم بیشتر پلیس افغانستان، در سراسر تابستان تا زمستان با فرماندهی امنیتی منطقه جنوب کار خواهد کرد.

سرهنگ مک گراث گفت: هدف تکاوران این است که نیروی پلیس بهتر و کار آمد تری بسازند، نیروئی که در مقابل به تقویت دولت و بهبود امنیت برای مردم افغانستان کمک خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG