لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۳

نبرد سنگينی بين سربازان اتيوپيائی و شورشيان اسلامگرای سومالی در گرفت


در نبرد سنگينی که در مرکز سومالی بين سربازان اتيوپيائی و شورشيان اسلامگرا در گرفت، دست کم ۱۲ تن کشته شدند.

به گفته شاهدان، نبرد در منطقه «هيران» شامگاه ديروز (چهارشنبه) و پس از آن که شورشيان به يک کاروان نظامی اتيوپيايی شبيخون زدند، آغاز شد.

ساکنان محلی ارقام متفاوتی در مورد تلفات ارائه می دهند، اما همه می گويند در ميان کشته شدگان غير نظاميان نيز ديده می شوند. سخنگويان اسلامگرايان گفتند دو شورشی کشته شدند. آنها سربازان اتيوپيائی را به تيراندازی آگاهانه بسوی مردم متهم می کنند.

در اين ميان، بنياد مجری برنامه جهانی غذا، وابسته به سازمان ملل متحد، می گويد يک راننده کاميون که برای اين آژانس کار می کرد در مرکز سومالی هدف گلوله قرار گرفته و کشته شده است.

اين حادثه ديروز در يک پست غير قانونی بازرسی که بوسيله ستيزه گران اداره می شود، روی داد.

بنياد مجری برنامه جهانی غذا قتل راننده را محکوم کرد و از تمام طرف ها خواست اجازه دهند تدارکات انساندوستانه بسلامت عبور کند و به نيازمندان برسد.

آژانس های امداد سعی دارند بيش از دو ميليون سوماليائی را که بدليل مناقشه، خشکسالی، و بالا بودن قيمت های ارزاق نيازمند کمک هستند تغذيه کنند.

سربازان اتيوپيائی که از دولت انتقالی سومالی پشتيبانی می کنند از سال ۲۰۰۶ با شورشيان در نبرد بوده اند. سومالی همچنين با خشونت بين گروه ها و قبايل رقيب دست به گريبان بوده است.

XS
SM
MD
LG