لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۲

آمريکا سه ميليون دلار به برمه کمک می کند


آمريکا کمک های خود را به قربانيان توفان برمه تا سه ميليون دلار افزايش داد.

واشنگتن تاکنون ۲۵۰ هزار دلار به برمه کمک کرده است و جرج بوش رئيس جمهوری آمريکا روز سه شنبه اظهار داشت آمريکا می خواهد اقدامات بيشتری معمول دارد.

پرزيدنت بوش روز سه شنبه در کاخ سفيد عميقاً با مردم برمه ابراز همدردی کرد و از دولت نظامی برمه خواست که به تيم های آمريکائی ويژه سوانح اجازه دهد که وارد برمه شوند.

جف مورل سخنگوی وزارت دفاع آمريکا خاطر نشان ساخت که وزارت دفاع برای طرح ريزی در جهت يک مأموريت امدادی انسانی، هم اکنون در حال همکاری با وزارت امور خارجه و فرماندهی آمريکا در اقيانوس آرام است.

آقای مورل روز سه شنبه به خبرنگاران اظهار داشت برنامه ريزی تنها اقدامی است که فعلا ً آمريکا می تواند به عمل آورد، چرا که دولت آمريکا هنوز درخواستی از دولت برمه برای کمک دريافت نداشته است.

اظهارات امروز پرزيدنت بوش در کاح سفيد در پی امضای قانونی بود که اجازه می دهد مدال طلای کنگره آمريکا به آنگ سان سو چی، رهبر اپوزيسيون برمه و برنده جايزه صلح نوبل، اهدا شود. بوش آنگ سان سو چی را زنی شجاع، مدافع پيگير آزادی سخن، و صدای نيرومندی در مخالفت با دولت نظامی حاکم در برمه توصيف کرد.

ديروز قانون گذاران آمريکا شهروندی افتخاری آمريکا را به آنگ سان سوچی، که در حال حاضر تحت بازداشت خانگی در رانگون قرار دارد، اعطا کردند.

XS
SM
MD
LG