لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۹

ايران در کانون بحث های اوباما و کلينتون در آستانه انتخابات مقدماتی دو ايالت ديگر بود


متقاضيان کانديدائی رياست جمهوری آمريکا از حزب دمکرات روز يکشنبه در آستانه انتخابات مقدماتی روز سه شنبه در ايالت های کارولينای شمالی و اينديانا، که می تواند در تعيين سرنوشت رقابت هايشان نقشی مهم و سرنوشت ساز داشته باشد، در باره موضوع ها و مسائلی گوناگون ازقيمت های سوخت گرفته تا ايران بحث و اظهار نظر کردند.

سناتور هيلاری کلينتون ، در برنامه شبکه تلويزيونی آمريکائی ای بی سی گفت که وی از تعليقی موقت در ماليات فدرال بر بنزين جانبداری ميکند. سناتور باراک اوباما که در برنامه شبکه تلويزيونی آمريکائی سی بی اس صحبت ميکرد گفت با چنين برنامه ای مخالف است زيرا مصرف کنندگان فقط سی سنت در روز صرفه جوئی ميکنند.

در باره ايران، سناتور اوباما از سناتور کلينتون که گفته بود اگر وی رئيس جمهوری باشد و جمهوری اسلامی ايران عليه اسرائيل تسليحات اتمی بکار گيرد، ايران را بکلی محو ميکند، بشدت انتقاد کرد و گفت فعلا چنين لحنی را ضروری نمی بيند. خانم کلينتون در پاسخ گفت از اظهاراتش متأسف نيست.

اوباما روز شنبه در انتخابات انجمن های حزبی دمکرات ها در جزيره کوچک و قلمرو آمريکا در گوام، واقع در غرب اقيانوس آرام، با اکثريت هفت رای بر کلينتون پيروز شد.

اوباما گرچه تا کنون در کسب حمايت نمايندگان متعهد و منتخب ايالت ها برای انتخاب کانديدای رياست جمهوری در کنوانسيون حزب دمکرات از کلينتون جلو تر است، اما در کسب حمايت نمايندگان موسوم به ارشد ها، که متعهد نيستند در کنوانسيون به کانديدائی مشخص رای بدهند ، عقب مانده است.

XS
SM
MD
LG