لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۰

پاکستان اعدام يک هندی منتسب به جاسوسی را به تعويق انداخت


پاکستان اعدام يک هندی منتسب به جاسوسی را تا اطلاع بعدی به تعويق انداخته است، و مقامات رسيدگی به درخواست های بخشيدن وی را در دستور کار گذاشته اند.

اعضای خانواده سرابجيت سينگ که برای اين بخشودگی تلاش ميکنند ميگويند وی قربانی اشتباه در تشخيص هويت شده است. آنان هفته گذشته از هند به شهر لاهور در پاکستان سفر کردند تا با او در زندان ملاقات کنند.

مقامات پاکستانی سينگ را در سال ۱۹۹۰ به ظن درگيری در بمب گذاريهائی که در همان سال به کشته شدن دست کم چهارده نفر منجر شده بود، دستگير و زندانی کردند. دادگاه يک سال بعد وی را مجرم شناخت و برايش حکم مجازات مرگ صادر کرد.

مقامات پاکستانی ميگويند اين پرويز مشرف رئيس جمهوری است که در غايت تصميم خواهد گرفت سينگ اعدام بشود يا نه. اما تذکر ميدهند که برای اين تصميم گيری پيشاپيش وقتی تعيين نشده است. آقای مشرف قبلا درخواست بخشيدن سينگ را رد کرده است، اما اجرای حکم اعدام وی را نيز که برای اول آوريل در نظر گرفته شده بود به تعويق انداخته است.

اعضای خانواده سينگ ميگويند وی اشتباها و هنگامی که مست بود، با عبور از مرز به پاکستان رفت. دولت هند نيز خواستار بخشودگی سينگ شده است.

XS
SM
MD
LG