لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۲

واشنگتن پست: اسرائیل از رسیدن تجهیزات ایمنی به کرانه باختری جلوگیری کرده است


یک گزارش مطبوعاتی در امریکا حاکی است که اسرائیل از رسیدن تجهیزات ایمنی به تیم های امنیتی فلسطینی در کرانه باختری جلوگیری کرده است.

در این گزارش که در واشنگتن پست منتشر شده است بنقل از مقامات ارشد فلسطینی گفته می شود اسرائیل مانع از آن شد تجهیزاتی مانند جلیقه های ضد گلوله و کلاه خود به کرانه غربی برسد، در آنجا تیم های امنیتی فلسطینی روز شنبه استقرار در نواحی گوناگون جنین را آغاز کردند.

مقامات فلسطینی به واشنگتن پست گفتند اسراییل تحویل به موقع تجهیزات درخواستی به تیم ها در جنین را ، که یک مرکز عملیاتی برای پیکارجویان فلسطینی تلقی می شود، تصویب نکرد.

واشنگتن پست بنقل از یک مقام امنیتی غربی می نویسد تجهیزات ایمنی ، که با پول امریکا تهیه شده، شامل اقلام خطرناک و کشنده نیست، و چند ماه پیش فهرستی از آنها به مقامات اسرائیلی تسلیم شد.

اسراییل می گوید اکثر درخواست های فلسطینیان برای تجهیزات امنیتی، از جمله اسلحه را تصویب کرد، اما وضعیت تجهیزاتی که قرار بود به جنین حمل شود، تا هنگام آغاز استقرار تیم های امنیتی روشن نشد.

ایالات متحده هزینه آموزش واحد های امینیتی جدید فلسطینی در اردن را نیز پرداخته است.

بعنوان بخشی از روند جاری صلح اسراییل و فلسطینبان، زمانی که تشکیلات خود گردان فلسطینی بتواند امنیت خود را تامین کند، اسراییل شمار بیشتری از واحدهای امنیتی اش را از کرانه غربی خارج خواهد ساخت.

XS
SM
MD
LG