لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۷

ستيزه گران مسلمان درفيلی پين صدها خانواده مسيحی را از مزارع برنجشان اخراج کردند


در فيلی پين، ستيزه گران مسلمان و کاملا مسلح، صدها خانواده مسيحی را از مزارع برنجشان در جزيره ناآرام جنوبی ميندانو اخراج کرده اند.

مقامات فيلی پينی ميگويند پليس هنگامی که اعضای گروه موسوم به جبهه اسلامی آزادی بخش مورو به روستائی در اين جزيره ريختند ، و مدعی شدند که اين مزارع در اراضی متعلق به اجداد مسلمان آنان ايجاد شده است، عقب نشينی کرد.

به گفته مقامات، اين ماجرا هنگامی رخ ميدهد که محصول برنج در مزارع برای برداشت آماده شده است.

جبهه اسلامی آزادی بخش مورو قرار بود آتش بس را در جنوب مراعات کند، اما مذاکرات صلح با دولت ، از هفته گذشته که مالزی اعلام کرد شروع به فراخواندن نيروی صلحبانی خود از منطقه کرده است، متوقف ماند. اين جبهه هشدار داده بود که فراخوانی صلحبانان می تواند به بروز خشونت هائی جديد منجر شود.

دولت فيلی پين و شورشيان مسلمان در ماه نوامبر در باره ايجاد يک منطقه مسلمان نشين در جنوب به توافق رسيدند، اما مذاکرات برای پيشبرد اين توافق دنبال نشد.

جبهه اسلامی آزادی بخش مورو و ديگر گروههای مسلمان بيش از چهل سال است که با دولت فيلی پين بر سر ايجاد يک منطقه مسلمان نشين در فيلی پين که بيشتر جمعيت آن را مسيحيان تشکيل ميدهند می جنگند. تا کنون بيش از صد و بيست هزار نفر در اين منازعه کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG