لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۲

مک کورمک: هند يک مقصد جذاب برای سرمايه گذاری جهانی


مک کورمک: هند يک مقصد جذاب برای سرمايه گذاری جهانی
مک کورمک: هند يک مقصد جذاب برای سرمايه گذاری جهانی

دیوید مک کورمک، معاون امور بین المللی وزارت خزانه داری آمريکا می گوید: "هند طی پانزده سال گذشته، بعنوان یک بازیگر نیرومند و مطمئن بخود در اقتصاد جهانی، یک شریک بازرگانی مهم، یک مصرف کننده عمده فرآورده ها، کالاها و خدمات جهانی، و یک مقصد جذاب برای سرمایه گذاری جهانی، سر برداشته است."

مک کورمک، که در جلسه کنفدراسیون صنعت هند و اتاق بازرگانی آمريکا در شهر چنایی، در هند، سخن می گفت، اظهار داشت: در سراسر این دوره رشد چشمگیر، ما همچنین شاهد تعمیق مشارکت ایالات متحده و هند بوده ایم." رشد متوسط نزدیک به ۷ درصد در دهه گذشته، به هند اجازه داده است تولید سرانه ناخالص داخلی را از سال ۲۰۰۰ بیش از ۵۰ درصد افزایش دهد، و در این روند، طبقه متوسط بزرگی که رو به گسترش می رود بوجود آورد. میزان مبادلات تجاری بین ایالات متحده و هند هممچنان رو به افزایش بوده است و در سال ۲۰۰۷ از ۵۰ میلیارد دلار فراتر رفت. آمريکا بزرگترین شریک تجاری هند است. مناسبات فرهنگی نیز، با نزدیک به سه میلیون آمريکائی هندی تبار و هشتاد هزار دانشجوی هندی در آمريکا، نیرومند است. کنسولگری آمريکا در چنایی بیش از هر نهاد دیپلماتیکی دیگر آمريکا در جهان برای کارگران ماهر ویزا صادر می کند.

آقای مک کورمک گفت: "در حالی که حضور هند در بازار های جهانی توسعه می یابد، بگونه ای روز افزون از آن خواسته می شود به چالش های جهانی نیز بپردازد. تغییرات جوّی، امنیت انرژی، ممنوعیت گسترش تسلیحات اتمی ، تجارت جهانی و سرمایه گذاری از آن جمله است.

گروه همکاری تکنولوژی پیشرفته ایالات متحده و هند، یکی از طرح هایی است که دو کشور با هدف پرداختن به مسایل مالی و اقتصادی به اجرا گذاشتند. این گروه که کار خود را در سال ۲۰۰۲ آغاز کرد، تجارت فناوری پیشرفته بین دوملت را تشویق می کند و سرمایه گذاری در بخش فناوری را، که یکی از انگیزه های اصلی ظهور اقتصادی چشمگیر هند بوده، پیش می برد.

هدف مجمع مدیران شرکت های بزرگ بازرگانی آمريکا و هند ، که در سال ۲۰۰۵ تشکیل شد، این است که توصیه ها و تجربه های مسئولان بخش های خصوصی دو کشور به یک گفت و شنود اقتصادی تبدیل شود.

مک کورمک، معاون امور بین المللی وزارت خزانه داری آمريکا می گوید: "جان کلام این است که ما در چند سال گذشته دستاوردهای بسیاری داشته ایم. با این حال، کارهای به مراتب بیشتری وجود دارد که ما می توانیم و باید در آینده انجام دهیم. سرمایه گذاری های ساختاری، آزاد سازی بخش مالی، سرمایه گذاری دوجانبه، توسعه تکنولوژی پاک و غیر آلاینده، و تجارت دوجانبه از جمله حوزه هایی هستند که بسود هر دو کشورند و هند و آمريکا باید مشترکا آنها را دنبال کنند.

مک کورمک گفت: هند با استفاده از این فرصت ها، به جایگاه بر حق خود در رهبری جهانی دست خواهد یافت.

XS
SM
MD
LG