لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۷

کلينتون و اوباما در مسابقه برای احراز نامزدی حزب دمکرات شانه بشانه حرکت می کنند


هيلاری کلينتون کانديدای دمکرات رياست جمهوری، تاييد فرماندار ايالت کارولينای شمالی را بدست آورده است.

مايک آيزلی امروز (سه شنبه)، يک هفته پيش از برگزاری انتخابات مقدماتی در ۱۷ ارديبهشت در کارولينای شمالی، گفت بانوی اول سابق از اهميت سرمايه گذاری در آموزش و توسعه اقتصادی آگاه است.

آْنها به اتفاق در يک گردهمائی انتخاباتی در شهر «رالی» حضور يافتند. خانم کلينتون گفت تصميم فرماندار او را بشدت تحت تاثير قرار داده و از دريافت چنين تائيدی مفتخر است.

سناتور باراک اوباما، رقيب هيلاری کلينتون نيز در کارولينای شمالی بسر می برد.

کلينتون همچنين در يک گردهمائی انتخاباتی در اينديانا شرکت خواهد کرد، زيرا قرار است هفته آينده انتخابات مقدماتی در آنجا برگزار شود.

در اين ميان، جان مک کين، سناتور ايالت آريزونا، که در انتظار است تا نامزدی وی ازسوی حزب جمهوريخواه برای رياست جمهوری تائيد شود، در يک گردهمائی در شهر تمپا، در ايالت فلوريدا، به تشريح پيشنهادی پرداخته است که می خواهد آمريکائيان را قادر سازد با دسترسی به پوشش های درمانی بيشتر، در هزينه های بهداشتی صرفه جوئی کنند.

در خبری ديگر، نتايج يک نظر خواهی جديد نشان می دهد کلينتون و اوباما در مسابقه برای احراز نامزدی حزب دمکرات تقريبا شانه بشانه حرکت می کنند، اما شانس کلينتون برای شکست دادن مک کين در رای گيری ماه نوامبر بيشتر است.

اوباما در تعداد نمايندگان مورد نياز برای احراز نامزدی حزب دمکرات بر کلينتون برتری دارد، هرچند کسانی که «سوپر دليگيت» ناميده می شوند، احتمالا تعدادی را که برای پيروزی يکی از کانديداها لازم است، تامين خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG