لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۹

برای گسترش روابط بازرگانی بين آمريکا و هند توافق نامه ای امضا شد


اقتصاد هندوستان در حال توسعه است. بر مبنای آمارهای دولتی رشد اقتصادی هند در سال گذشته ۹ در صد بوده که توجه سرمايه گذاران و صاحبان مشاغل را در غرب به سمت هندوستان بيشتر کرده است.

در ماه آوريل، اداره کسب و کارهای کوچک آمريکا با انجمن خصوصی «اتحاد تجاری هندوستان و آمريکا» توافق نامه ای را برای ۲ سال به امضا رساند که به گفته مقامات آمريکائی به سود مشاغل کوچک اين کشور در بازار رو به رشد هندوستان است.

آنوپ پراکاش از اداره کسب و کار کوچک آمريکا گفت، «اين مسئله برای ما بسيار مهم است که ارتباطی تنگاتنگ، و خارج از روابط دولتی، در چارچوب خصوصی، عمومی، و غير انتفاعی، که به تواند ما را بيشتر به بخش مشاغل خصوصی نزديک تر کند، داشته باشيم.»

به گفته اين مقام، سفر جورج بوش رئيس جمهوری آمريکا، به هندوستان در سال ۲۰۰۶ ميلادی و خواست وی در مورد دو برابر شدن ميزان مبادلات بازرگانی مابين دو کشور، عامل محرکی در اين راستا بوده است.

به گفته اداره آمار آمريکا ميزان صادرات اين کشور به هندوستان در سال گذشته به هفده ميليارد دلار رسيد. هر چند ميزان صادرات هندوستان به آمريکا بيش از ۲۴ ميليارد دلار بوده است. اداره کسب و کارهای کوچک در آمريکا بر اين باور است اين توافق نامه به توسعه مشاغل کوچک آمريکايی در بازار رو به رشد هندوستان کمک می کند.

شون بوير، مديرشرکتی که از طريق ايجاد يک وب سايت به کاريابی در آمريکا کمک می کند، از امضای اين توافق نامه راضی ست و بر اين باور است که دست يابی به بازار گسترده هندوستان به نفع مشاغل کوچک آمريکاست.

در همين حال سوکومار سرينی وسان، مدير يک شرکت در زمينه دانش فن آوری در واشنگتن، گفت، «من هم به دنبال کار کردن با شرکت ها و اصولا مشتريان هندی هستم و فکر می کنم اين قرار داد که به گسترش سرمايه گذاری کمک می کند به نفع دو طرف است.»

عده ای از صاحبان مشاغل کوچک بر اين باورند که اين قرار داد و گسترش روابط بازرگانی آمريکا و هندوستان، سوای آن که به تجارت جهانی کمک کند و درهای بيشتری را در بازارهای جهانی برای مشاغل کوچک در آمريکا باز می کند، آن ها را بيشتر به استانداردهای بين المللی می رساند.

به گفته اداره کسب و کارهای کوچک در آمريکا از آن جا که در ۸ سال اخير دو سوم بازار کار به وسيله مشاغل کوچک به وجود آمده است اين مسئله می تواند به اقتصاد آمريکا نيز کمک می کند.

XS
SM
MD
LG